SNOWBOARDOVÉ HELMY – nezapomínejte na ně

16.11.09 - autor: Veronika Grossová

Pokud jste fanouškem zimních sportů, určitě víte, jak důležité je chránit si svou hlavu, protože nikdy nevíte, co se může stát. Ať už jste profík nebo začátečník neváhejte a začněte s výběrem na letošní sezónu:)!

Jestliže jste již v minulosti navštívili některý ze sportovních obchodů a prošli si regály právě se snowboardovými helmami, zajisté jste zjistili, jaké nepřeberné množství nám dnešní doba nabízí!

Pokud jdete vybírat helmu dětem, máte k dispozici bezpočet pohádkových námětů, nápisů nebo veselých dětských barviček. Nezapomínejte si helmu potěžkat a posoudit, zda hlava vaší ratolesti vůbec takovou váhu unese, ačkoliv s tímto problémem samozřejmě konstruktéři počítají.

Asistenti v obchodě vám také ukáží, které helmy jsou vyloženě pro ženy, které pro muže a které jsou  „unisex“- tzn. mohou je nosit ženy i muži.

Další možnost výběru zpočívá v rozdílu krytí uší. Existují helmy, které jsou jednotné a přes uši tak máte  stejný materiál ze kterého je vyrobena celá helma a nebo pro mnohé příjemnější varianta- pouze měkké „polštářky“, které se dají odendat.

Po tom, co si vyberete správný typ helmy, který odpovídá vaší jezdecké zdatnosti stačí už jen zkombinovat ji s vaším lyžařským oblečkem, rozmyslet si, zda dáte přednost matné či lesklé a vybrat si mezi jednobarevnou a vzorkovanou.

Ceny snowboardových helem jsou rozdílné. Pokud vsadíte na nějakou známou značku, připlatíte si kromě kvality i za jméno tak, jako u jiného sortimentu. Ty průměrné se však pohybují v cenové relaci 1-2 tisíc korun.

A nakonec- i snowoardové helmy se mohou stát zábavnou záležitostí a nejen věcí, která vám vždy zničí váš účes a celkový look na sjezdovce:)!

V obchodech naleznete výměnné kšilty– plyšové, látkové či plastové, které stojí cca 150 Kč.

Další bláznivinou, která může oživit vaši vizáž jsou plyšové uši nebo rohy různých barev a tvarů:), které ocení především děti a vy je na svahu vždy rozeznáte od těch ostatních!!

Vaše hlava si zaslouží být v bezpečí …a tak hurá vybírat právě tu, která bude sloužit jako ochrana i doplněk zároveň:)!

© 2009-2020 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda