Hravé kulichy – aneb čím se na sjezdovce zahřát

05.02.15 - autor: Michaela Beznosková

Zimu tu máme téměř za okny, takže se musíme připravit na naše oblíbené zimní kratochvíle… Lyže i snowboard si v teple užijeme násobně více – a kulichy jsou klíčovou součástí každého milovníka zimních sportů… At‘ už vlněný, či ne, na sjezdovce se bez pořádného teplého kulíšku neobejdeme. A výrobci to moc dobře vědí, proto nám jich letos připravili na výběr hned několik.

Tím největším hitem jsou letos krátké minikšilty. Ispirovat se můžeme například novou řadou od DS shoes, Funstorm, Vehicle, Rip Curl, Matix, nebo Billanbong. K dostání jsou silně vlněné pro náročné sportovce, ale i slabé, hodící se spíše do města. Tyto střihy ocení především pánové, pro které byli původně ztvořené. Ženy si je ale také oblíbily a tak je v obchodech najdeme po titulkem unisex.


Billabong navíc připravil pro milovníky obrovských bambulí několik kousků i v tomto desingu. Nosili jsme je jako malé děti a dnes se opět vrací do módy. Jsou hravé a nepřehlédnutelné. Ideální volba, pokud chceme upoutat pozornost na naši osobu, nebo naopak odpoutat pozornost od našik krušných sportovních začátků.

Pokud dáváte přednost hravým barvám a vzorům, nabízí se již zmiňované značky DS shoes a Funstorm, Roxy, nebo Matix. Vybírat můžeme z veselých pruhů, barevných postaviček, či vesele vydesignovaných log. Barvy, které zde vládnou jsou žlutá, zelená, modrá, tmavě růžová, fialová a oranžová.

Tkaničkové čepky přinesla letos značka Meatfly a Vehicle.  Výhodou je bezesporu vysoká ochrana uší před mrazem. Ušní vycpávky bývají zpravidla vícevrstvé, takže ouška jsou v telpoučku, ale hlava se nepotí a nesvrbí, protože na vrchu je někdy o vrstvu, někdy až o tři vrstvy méně. Billabong zajisté ale není jediný, kdo nabízí tyto vychytávky. Značka Vehicle a Meatfly nabízí srovnatelně kvalitní a moderní zboží.

Klasické střihy a motivy, které se hodí pro utlumení výraznějšího outfitu nabízí Rip Curl, Quiksilver, Mambo, Meatfly a Vehicle. Nemají výrazný střih, ani barvy, ale skvěle doplńují kousky, které již na našem oblečení vyčnívají. Takže pokud máte například svítivě růžovou bundu a barevným vzorem, tato volba pro Vás bude to pravé. Nevýhodou ovšem je, že nejsou příliš teplé a často se na hlavně pohybují, proto je nutné časté urovnávání. Výhodou je naopak nízká cena.

TIP: Pokud provozovatelé lanovek nejsou zrovna Vaši oblíbení DJové a Vaši přátelé nejlepší zpěváci, pořiďte si kulich se sluchátky. Budete tak mít svou oblíbenou hudby pořád k dispozici. Sluchátka jsou navíc odepínatelná, takže je využite nejen při sportu. Tuto novinku přinesla letos značka DS shoes!

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda