Deštík versus deštník

23.06.14 - autor: Veronika Vycpálková

Ať už je pochmurný podzim či jaro nebo léto, každou chvíli nás překvapí vtíravý deštík, ve chvíli, kdy nás přistihne nevybavené, nás nerozptýlí ani pohled na barevně jásající listopadové okolí nebo letní koupačky. Zamávejte nešťastným myšlenkám a hledejte další módní výzvu. Líbí se vám představa, kdy jste doma zachumláni v dece, v pohodlném křesle a v ruce hrnek kakaa, nebo oblíbeného čaje a venku bubnují kapky deště, které vás ale vůbec neohrožují? Tak přesně takový pocit si můžete navodit kterýkoliv podzimní či jarné deštivý den. Samozřejmostí jsou opravdu pestré fantazijní prvky, veliká snaha a deštník. Ale stojí to za to!

Jak už jsem výše zmínila, tou tajemnou zbraní, která vše povrchově negativní změní na příjemné chvilky na čerstvém vzduchu, je onen deštník.

Už jste vyrostli a maminky vás nenutí nosit pláštěnky a holínky? Tak to pořádně roztočte s těmito kouzelnými paraplátky. Mám pro vás několik typů:

Pokud jste příznivci zejména parádního designu, bude pro vás jasnou volbou deštník s dlouhou dřevěnou rukojetí, který s jistotou podtrhne vaši eleganci. Zároveň bych tento model doporučovala pánům a to nejlépe ve střízlivých barvách. – Budeme se těšit z vašeho uceleného modelu.

Kdo je nesmrtelným zastáncem praktičnosti a pohodlnosti, jistě nepohrdne skládacími deštníky s rukojetí zasunovací, které vplují do kabelky, či tašky, v případě, že se nakonec žádný avizovaný déšť nekoná a nemusíte tedy deštníkem v pozoru plašit kolemjdoucí.

Jestliže, předpokládám zejména ženy, nechtějí schovávat své právě upravené vlasy, nechybí ani možnost deštníků průhledných. Nejlépe v této sezóně volit buď zastřené barvy, jež nealarmují pohledy všech na míle daleko, či výrazné, avšak ne příliš pestrobarevné vzory. V tomto případě platí – méně je někdy více. Zvolíte-li výraznou barvu, jež nedá prostor nepohledět, vyplatí se vám to, jestliže ji sladíte s nějakou částí ze svého kompletu.

Jiná situace nastává, vybíráme-li deštník pro naši ratolest. Nemůžeme popřít ty obrovské možnosti, kdy existují paraplata s ušima, očima, postavičkami z televize a v nejrůznějších barvách a barevných kombinacích. Zde bych nechala proudit dětskou fantazii.

© 2009-2023 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda