GORETEX BOTY – kvalita do přírody

09.03.15 - autor: Veronika Grossová

Goretex je převratný materiál. Materiál, který umožňuje mnoho aktivit a materiál, bez kterého by se profesionálové neobešli! Vyrábí se z něj oblečení i obuv a v tomto článku se dozvíte, čím Vás boty goretex osloví:)!

Goretexové boty se začali vyrábět pro potřebu vojáků a armády jako vojenské boty. Nyní je používají i hasiči a záchranáři, kteří vstupují při svém povolání do styku s nebezpečným prostředím.

Goretex je totiž založen na propustnosti vzduchu a zároveň pevnosti a odolnosti vůči vodě.

Není tedy divu, že díky svým aerobním schopnostem se zařadil na přední příčky i pro obuv sportovní. Hlavním protagonistou tohoto převratného materiálu ve škále světových sportovních značek je Adidas, který má na svých pultech již několik druhů bot vhodných k běhání a dalším činnostem, jež goretex může usnadnit.

Další typ bot, kde se goretex samozřejmě vyplatí použít jsou outdoorové boty a pohory. Výrobci moc dobře znají cenu, kterou jsou lidé ochotni zaplatit za pohodlí svých nohou, ale pokud se rozhodnete do bot investovat, nebudete litovat. Tvůrci samozřejmě nespoléhají jen na výjimečnost jejich materiálu, ale goretexové boty jsou opravdu praktické a každý druh je vymyšlen přesně pro jeho použití.

Pokud stále hledáte boty vhodné do sněhu, který nás v posledních týdnech obklopuje, vaše cesta za nákupy by měla rozhodně směřovat do obchodů s goretex botami!!  Zimní kolekce jsou totiž zkombinované z materiálu goretex a kůže, což jim dodá ještě větší kvality.Pro pány i dámy jsou na trhu boty vyšší-kozačky, nebo nižší…ale všechny jsou výborně zateplené.

Myslíte si, že takto praktické a profesionální boty nemohou vypadat dobře? Omyl! Ano, je pravda, že hasičské boty byste si asi na sebe normálně nevzali, ale mohu Vám slíbit, že z jejich designu budete unešeni. Stejně jako u jiných materiálů si totiž vyberete z nepřeberného množství a dokonce i barev.

Suma sumárum, na zimu jsou boty goretex opravdu ideální a jejich zástupce najdete v obyčejných obchodech s obuví, stejně jako ve sportovních a outdoorových. Jejich ceny jsou velmi rozdílné podle typu, ale krásné, dámské kozačky goretex se dají jistě sehnat za cenu kolem 2000 korun.

© 2009-2018 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda