Inspirujte se u prověřených lifestylových outfitů

25.10.14 - autor: Míša S.

Jak najít ten nejvhodnější outfit pro vás? Hodí se k vám lifestylová móda? Jaké jsou možnosti a nakupování svěžího oblečení? Na to vše si dnes odpovíme.

Začněme zlehka…

Zavedené módní značky vycítily poptávku po svěžím oblečení, které bude inovativní, nepřehlédnutelné a prostě „SVÉ“. Abyste je nosili, musíte být silná osobnost, musíte se v něm cítit unikátně. A právě takové jsou originals, lifestyle, classics a další podobně nazvané kolekce.

Sází na mladé designéry, kteří mají nové neotřelé nápady. Třeba u bot se výrazně inspirují historií dané značky. Například Reebok byl vždy spjat s basketbalem, takže v lifestylových kolekcích najdete více kotníčkových botek, než u jiných značek. Boty adidas pro změnu sázejí na retro modely typu AirMax, ale i inovátorské kousky jako Concord Round.

Další sázkou na jistotu je kombinace netradičních materiálů – bezešvá umělá tkanina, kůže, abs guma – a klidně vše na jediné botě. A překvapivě to skvěle sedí. Ale musíte si dobře poskládat outfit, aby celý ladil. A věřte, že je náročnější zkombinovat výrazné boty, kalhoty, triko/košili, aby perfektně seděly…

Svěží a nové designy

Určitý řešením je vybrat si jen jediný výrazný prvek – například boty Air Max od NIKE a zbylé oblečení volit dle svého obvyklého stylu. Divili byste se, jak jde zkombinovat jednoduchý outfit v podobě bílé košile, lehkého blejzru, oblekových kalhot (spíše chinos) a k tomu boty Reebok, které jsou považovány spíše na běžecké vyžití, než na běžné nošení.

Divili byste se, ale přesně takový styl oblékání můžete denně vídat například v německých metropolích. A nikdo se nad tím nepozastavuje – protože ta kombinace k sobě sedí. Je svěží a příjemná.

Kde můžete vybírat až do aleluja

370

Dnešní tipy na nový outfit jsme vybírali z nabídky e-shopu Ringit.cz
– zaměřuje se především na lifestylové kolekce od zavedených značek – v nabídce má od nízkých bot, přes kontíčkové, trika, mikiny a vesty, až po šály a plavky. A to jak pro ženy, tak muže.

Já jsem si tam vybral třeba nové boty. Jsou jednoduché, s osvědčenými materiály a dají se skvěle kombinovat s jakýmkoliv outfitem – prostě univerzální Puma Novellino SF. Nejvíce se mi na nich líbí perforovaný bok. Ty botky mě dostaly.

Jaké značky mají lifestylové kolekce:

  • Adidas Originals,
  • Nike Sporswear,
  • Puma Lifestyle,
  • Reebok Classsics,
  • Converse All star,
  • Havaianas,
  • Brakebur,
  • a mnoho dalších.

Znáte ještě nějaké? Které sami rádi nosíte a nemůžete si je vynachválit? Napište nám své tipy do komentářů, ať třeba pomůžete ostatním s výběrem nového outfitu – nebo je inspirujete k vaší oblíbení značce. Třeba ji vůbec neznají. Děkujeme.

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda