Dětské podzimní oblečení

01.09.12 - autor: Míša S.

Podzim není jenom krásné počasí. Zažijete i plískanice, déšť a mokro. To ale nemusí znamenat, že musíte s dětmi sedět celý podzim doma. Stačí zvolit vhodné oblečení a děti mohou vyrazit ven. Poradíme vám, co vybrat, aby děti byly za všech okolností v suchu a v teple.

Dětské nepromokavé kalhoty

Začneme od kalhot. Počítejte s tím, že děti si občas kleknou nebo sednou na zem a kalhoty proto musí být nepromokavé. Také musí něco vydržet. Vždy se proto zajímejte, jak jsou na tom s odolností pro oděru. Kvalitní dětské značky jako je třeba finská Reima tomu věnují velkou pozornost.

1

Velmi praktické je, pokud jsou nepromokavé kalhoty vyrobeny se zvýšeným pasem a šlemi. Dobře to ochrání bedra dítěte, nehrozí profouknutí a prochlazení od zad dítěte. Pozornost věnujte i zakončení nohavic. Ideální je zakončení do gumy případně i s páskem, který se dá přetáhnout přes dětské boty.

Dětské podzimní bundy

Na podzim nejlépe užijete nepromokavé méně zateplené bundy. Nejkvalitnější nepromokavé dětské bundy dokáží nejenom odolávat vodě, ale navíc díky membráně dokáží „dýchat“ a odvádět pot. V takové bundě se dítě nepotí a zůstává pěkně  v suchu. Vybrané bundy se dají následně zateplit za pomocí vpínacích mikin a rázem máte bundu na zimu.

2

Levnější variantou je oblečení s tzv. zátěrem, který také dokonale odolává vodě, ale není tak prodyšné. Oblíbené jsou v tomto směru různé nepromokavé komplety, které děti užijí třeba ve školce.

Další velmi dobrou podzimní variantu představují softshellové bundy pro děti. Softshell je moderní materiál, který dokáže také velmi dobře transportovat pot od těla dítěte. Bundy ze softshellu jsou odolné vůči větru a dobře dnes odolávají i vodě. Navíc jde o materiál, který je velmi ohebný, příjemný na omak a děti ho rády nosí.

3

Co na podzim na hlavu a na nohy

Většina tělesného tepla se ztrácí hlavou. Jakmile se ochladí je potřeba dětem dát hned čepici. Použít můžete zimní čepičky, případně se nabízí i podzimní zateplené kloboučky do deště. Ty nepromoknou a díky lemu chrání i obličej dítěte.

Na podzim už u dětí nevystačíte s letní obuví. Promoknou a nejsou zateplené. Na podzim je proto nejlepší dát dětem buď už klasické zimní boty, nebo sáhnout po zateplených dětských holínkách. Při výběru  vždy hlídejte, aby botičky byly nepromokavé a počítali se zdravým růstem dětského chodidla.

Zajímavou „vychytávkou“ jsou potom podzimní dětské rukavice do deště a mokra, které jsou velmi oblíbené ve Skandinávii. Oproti zimním rukavicím nejsou zateplené, ale na podzim dětem dovolí si hrát i v mokru.

© 2009-2020 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda