Chladné počasí už je za dveřmi – co s ním?

01.10.13 - autor: Míša S.

Stačí se brzo probudit a projít se… Ranní mrazíky a jemná jinovatka na trávě nám něco napovídají. Za chvíli tu bude zima. Takže se musíme pořádně připravit na chladnější počasí. Dnešní článek se tedy ponese v duchu podzimně/zimního oblečení, které vás zahřeje a ochrání před nepřízní přírody a aktuální sezóny.

1Kabátek je jasný, ale co pod něj? Zkusme fešný svetr, který zahřeje a zároveň udělá parádu. Nové svetry jsem si vybírala tak, aby ladily stylově i barevně ke zbylému outfitu. Dalo mi to poměrně práci, protože ostatní kousky mám laděné do tmavě modré a světle hnědé. Ale usmálo se na mě štěstí – našla jsem vlněný svetr s jemnou dekorací v podobě volánků v horní části úpletu.

Pokud nemáte rády klasické kalhoty (které ale skvěle zahřejí), jsou vaší volbou jistě legíny. Na čistě zimní nošení rozhodně nejsou, ale na chladnější podzim jsou vhodné. Od léta 2013 (tedy letošního) jsou v oblibě legíny s výraznými vzory.

2Je až s podivem, jak rychle se sem tento trend dostal, když před rokem byste těžko narazily na jiné legíny, než ty s čistým odstínem jedné barvy. Výrazný vzor by mi rušil můj jednoduchý styl (čím méně dekorací a linek tím lépe…), takže jsem zvolila prosté legíny v modré barvě…

Kromě teplejších bot je na podzim důležitý ještě jeden „doplněk“ – a to silnější kabátek. Abych nebyla jen „tmavě modrá“ královna, chtěla jsem si vybrat jinačí barvu (nebo kombinaci, která by se k zbytku outfitu hodila. Kabáty jsem vybírala na stylomat.cz.

U mě vyhrál jednoduchý černý kabátek ve sportovním stylu. Zamilovala jsem si na něm především výrazné knoflíky, které ho zdobí ve dvou řadách. Krásně mi kabátek padne na tělo a nepustí ke mně žádný chlad. Ideální parťák na sezónu podzim/zima 2013.

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda