Mateřské chutě – a jsou TU!

29.03.15 - autor: Míša S.

Snad na každou z nás jednou přijdou mateřské chutě… Některá děvčata chtějí být maminkou už od dětských let. Trénovaly si to vždy na panenkách, případně mladších sourozencích. Já jsem taková ale nikdy nebyla. Spíše jsem patřila do té skupiny, která chce děti: „někdy, možná, nikdy…“. Nikdy jsem to prostě neprožívala jako ostatní.

Až si rodiče mysleli, že se vnoučátek nedočkají. TO ale nesměj přijít Pavel… Slovo dalo slovo, rok se s rokem sešel a na těhotenském testu jsem měla růžovoučké „plusko“. Nejspíše víte, co to znamená.

Vše se jednou změní

Nechtěla jsem se ho vzdát, ty komplikace a výčitky bych asi nezvládla psychicky. Něco se ve mně ale změnilo… začala jsem se dokonce těšit. A teď už vím, že to bude „malá“ – Anička. Jenže s blížícím se příchodem jsem musela měnit své priority. Kašlat na nové módní hadříky. Teď potřebuji spíše dětské oblečení – pro první měsíce alespoň, než mi pomohou ostatní.

Oblečení pro miminka bez stresu

Takže košilky, trička, kalhoty, pyžámka a „tisíce“ dalších věcí… vše, co malé děťátko využije. Přišla jsem na jednu dobrou věc. Nemusíte neustále někam vyrážet (hlavně v mém požehnaném stavu to není ani dobrý nápad) a vymetat obchody.

Stačí si vše objednat z klidu domova – třeba od speciálky Babyhill.cz. Tip jsem dostala od své spolužačky Šárky, která porodila rok přede mnou… A má taky nádhernou holčičku – ale tu nejhodnější na světě. Snad i Anička bude taková O:)

Nové dětské oblečení nebo z druhé ruky? Výhody second handů (neotřelé oblečení, zajímavé značky, nízká cena) mě nikdy nenadchly, stejně tak nabídky od šílených maminek z různých mimi bazárků a fór. Šla jsem do nového oblečení, které bude jen a jen naše.

Co s oblečením?

A až z něj Anička vyroste, tak ho dostanou příbuzní… Nebo třeba bude Robin? Kdoví, teď jsem jak na vodě – a to nemluvím ani o ranních nevolnostech. Kocovin jsem si v životě užila dost, ale mít je obden (a to bez pití) je docela jízda. Ale zpět k nutné „výbavičce“.

Kromě oblečení, neskutečného množství lahviček, chůvičky, ohřívačky, odsávačky a netuším čeho všeho ještě, potřebujete jednu důležitou věc. Kočárek. A rozhodně se na něm nevyplatí šetřit. Doporučím vám ten, který jsme si koupili a co jsem ho ukazovala „zkušenějším“ kamarádkám s již odrostlými děťátky, tak ho kvitovaly s nadšením.

2v1 – sport i klasika…

kocar Patří mezi tzv. kombinované kočárky – má vlastnosti klasického „mininkovského vozítka“ i sportovního. Takže nemusíte pro aktivnější život (s bruslemi, penny boardem či oblíbenějším longboardem) mít druhý, který stojí stejné peníze.

Takže je to takový 2v1 světa miminek. Jmenuje se Chicco Trio Activ3 a jeho fotku mám v tomto článku. Vzhled jako takový jsem neřešila, zajímala mě jen jediná věc – bezpečnost. Víc pro svou Aničku nepotřebuji. Jen, aby byla v naprostém bezpečí. Super je i autosedačka Chicco přímo k tomuto typu kočárku.

A co vy holky? Už máte mateřské pudy? Nebo je to pro vás něco nepředstavitelného? Případně jak se připravujete na příchod někoho „malého“ do vaší rodinky? Napište mi do komentářů:) Vaše Girlie…

© 2009-2023 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda