Muži 21. století se zajímají o módu

06.10.15 - autor: Veronika Vycpálková

Dalo by se říci, že informace, že se muži nezajímají o módu, je fáma. Ženy o ní ale rozhodně více mluví. Přesto stejně tak, jako jsou dámy, které nedají dopustit na vkusné oblečení, tak stejně tak jsou i tací páni. Na mužskou část populace v tomto směru nejsou kladeny takové nároky a proto – dalo by se říci – i s menším úsilím dojdou stejných ovací.

Neočekává se, že jejich krajkové spodní prádlo, které někdy skutečně naprosto necíleně může spatřit světlo světa v nevhodnou chvíli, bude ladit se zbytkem oblečení, ale nějaké to očekávání tam přeci jen je.

Skutečností je, že pánské oblečení není v takové škále, jako to dámské, neboť šaty, sukně, topy – nejlépe i tílky – můžeme s klidem v duši vyloučit.

Proto u mužů je několik určitých modelů, které nezklamou a jsou přístupné pro mnoho příležitostí a taktéž běžný pracovní den.

Pokud neholdujete mikinám s kožíškem a v obrovských velikostech a džínám s rozkrokem mezi kostmi holeními, zkuste tohle:

První varianta, která snad nikdy nezklamala,  je košile a džíny.

Jednoduchost, skutečná preciznost a hezké držení těla se v tomto modelu vyjímá tak dobře, jako v jiném ne. Má-li muž více předností, které chce ukázat světu, aniž by mnoho odhaloval, každopádně doporučuji sáhnout po košili, které výborně podtrhne a upozorní na vysportované části na mužném hrudníku a pažích a ucelí tak monumentální dojem z této ležérní elegance.

Neméně povedená je kombinace kalhot „slušnějšího stylu“ –  respektive z jiného materiálu, než je džínovina a k nim polokošili, či triko v obyčejném střihu a přes lehký svetřík. Důležitá je informace „svetřík“ nikolivěk tedy „svetr“. Rozdíl je skutečně zásadní. Zatímco svetřík je z lehkého, tenkého materiálu a často jednobarevný, či s jednoduchými vzory, svetr je z tlustého, obvykle kousavého materiálu se vzory podobnými sněhulákům a sněhovým vločkám.

Důležitým pravidlem, kterým by se muži měli řídit je, ne mnoho detailů a zdobení. Jestliže si vezmete bělostříbrnou košili s nášivkami, záplatami, roztrhaným efektem, k tomu džíny podobného stylu s cíleně prodřenými koleny, přesto „motorkářskou bundu“ a k tomu fosforově bílé tenisky s oranžovými tkaničkami, můžete rovnou sprintovat na maškarní.

© 2009-2023 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda