Jakou si mám sakra vzít kabelku??

15.06.14 - autor: Veronika Grossová

Velkou, malou, s kapsičkou ve předu, na zip nebo bez zapínání….strakatou, jednobarevnou, s krátkým uchem nebo přes opačné rameno…. Každá jistě známe situaci, kdy pár minut, či vteřin před odchodem přehazujeme svoje „kabelkové talismany“ z jedné tašky do druhé. Ta druhá je prostě v něčem najednou lepší, i když ta první by se nám více hodila barevně.

Většinou stejně nejsme ani po deseti minutovém zpoždění spokojeny s naším výběrem, protože jsme doma nenašli žádnou, která by byla pro dnešní outfit ta pravá hnědá. Často je tedy nejlepší variantou koupit si jednu kvalitní a předem dobře prohlédnutou kabelku, kterou prostě budete mít ráda a bude se vám hodit k většině vašeho všedního oblečení.

Moderními se staly velké,kožené tašky se středně dlouhými uchy, které nemají pevný tvar. Nejčastěji hnědé, ale i černé a opravdoví „fajnšmekři“ zabrousí i do smetanově narůžovělých odstínů.

Ty z pravé kůže samozřejmě nenajdete v obchodech jako je New Yorker apod., nýbrž ve speciálních buticích s kabelkami. Pokud ale nechcete, ať už z finančního nebo jiného důvodu, pravou kůži, najdete její napodobeninu skoro všude.  Vyhlídněte si ale takovou, která bude kůži imitovat nejlépe, tedy nebude se nepřirozeně lesknout atd.

Tento typ kabelek se hodí do města, na výlet, do práce i do školy a pokud zvolíte model ležérní elegance, je vhodná i na společenské akce. Myslím, že právě jedna z tohoto typu kabelek by vám mohla pomoci s dilematy před odchodem. Protože je hnědá právě v kurzu a s ní i jiné přírodní a krémové barvičky, jednobarevnou hnědou, pohodlně velkou a přesto cenově dostupnou taškou, uděláte jistě dojem.

Pokud naopak holdujete pevným tvarům, kde se jelenní lůj jen tak lehce nazatoulá a přesto potřebujete tašku větších rozměrů, pak se podívejte do sportovnějších, značkových obchodů.

Skvělou nabídku má například americká firma Converse, která jistě svým logem polahodí všem milovníkům této klasické značky. Vyrábí jak tašky kožené, tak i z umělotin, které ale vypadají moc dobře, ačkoliv nejsou již tak praktické na večerní nošení. Moc se mi líbí jejich zlaté, látkové, obdélníkové kabelky, které vítězně září a přitom nejsou nevkusné! Jiné sportovnější kabelky najdete u firem Nike, Puma nebo Adidas.

Dámám, které nehledí na pohodlí bych doporučila nosit psaníčka, tedy malé kabelčičky jen do dlaně. Může to být totiž doopravdy stylový kousek. Do nynějška byla psaníčka brána jen na plesy nebo podobně slavnostní události. Dnes už si ale můžete se svým psaníčkem vyrazit do ulic velkoměsta i za bílého dne a doplnit jím svůj model. Může být klidně jen látkové, jednobarevné a dozdobené nějakou broží.

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda