VLASOVÝ SPECIÁL IV.

20.04.14 - autor: Veronika Grossová

Předposlední díl speciálu, který se zabývá nejen účesy ale i celkovým stylem, se zaměří na další z extrémnějších stylů. Pokud máte vlasy kratší a nebojíte se změny, co takhle si před Vánoci zajít ke kadeřnici? Přečtením tohoto článku jistě načerpáte inspiraci, kterou pak můžete využít při návštěvě vašeho oblíbeného salonu:)!

Image o které mluvím je v kolekci, kterou si představujeme nazvána Out of shape.  Je to spojení opravdu kreativního myšlení a zároveň intelektu, který z každého, kdo se nechá motivovat tímto stylem bude vyzařovat.

Podobně jako o stylu The dark Amazons, který jsem vám popsala v minulém díle, se nejedná o vyloženě lehký a jemný „dívčí“ styl.

Co se týče účesů, vidíme zde trend krátkých vlásků oproti delším. Kratší – ostříhané „na ježka“ na jedné straně, nad uchem a od horní části hlavy již minimálně pěticentimetrové vlasy pokračující v linii na druhou stranu pěšinky a hlavy.

Pokud se bojíte vystříhání části hlavy, nechte si po stranách a vzadu vlasy stejně dlouhé, avšak rovně zastřižené a přilnuté k hlavě přibližně k úrovni uší. Dopředu pak může vést ofina až k očím zastřihnutá do tvaru písmene „vé“.

Pokud přemýšlíte nad tím, jaké barvy se hodí k takovýmto střihům, krom klasické červeno- zrzavé, můžete vyzkoušet například něco mezi blond a šedou, či bordó, opět do šeda. Rozhodně nic výrazného, dominantní zde má být střih a úprava účesu, barvy jen podtrhují ležérnost, přitom extravaganci!

Tento styl není v žádném případě strohý. Možná podle popisu působí přísně a trochu „drsně“, ale pokud se v něm chcete předvést např. na plese, uvidíte, jak se k nabíraným rukávům a dlouhým šatům hodí krátké vlasy.

Líčení se řídí podle barvy vlasů. Pokud zvolíte tóny blond,béžové a šedé, nepřehánějte to, ba naopak, stačí zvýraznit si líčka a nechat zářit svůj nepřekonatelný účes!:)

Na závěr bych ráda připomněla, že každá z nás může projevit svou fantazii a na bázi trendů, které se zde dočtete si vymyslet vlastní účes, pouze tak budete jedinečná..zapojte své umělecké podvědomí a nechte na sebe dopadat zraky kolemjdoucích:)!

© 2009-2020 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda