Jaké boty se nejvíce hodí na podzim

18.01.23 - autor: Míša S.

Podzimní čas je díky častým teplotním výkyvům v mnoha ohledech specifický. Pro někoho proto může být vyladění outfitu do měsíců v tomto ročním období obtížnou výzvou. V následujícím článku jsme se vám rozhodli poradit s výběrem nejzákladnější součásti každého podzimního šatníku, kterou je bezesporu obuv. Popíšeme si aktuální trendy, se kterými se můžete na trhu s podzimními botami setkat a připojíme naše doporučení.

Kozačky

Mnozí by mohli namítat, že kozačky jsou vhodné výhradně do zimních měsíců, bezesporu je však zejména během chladnějších dnů využijete i na podzim. Mimo jiné mnoho výrobců nabízí „odlehčené“ modely kozaček, které mohou být díky menšímu zateplení pro podzimní dny ideální volbou. Vybírat můžete z klasických konvenčních modelů nebo vsadit na odvážnější a extravagantnější s vysokým podpatkem či platformou.

Holínky

Trendem poslední doby jsou holínky. Pro některé je tato obuv symbol nevkusného obutí, ale zejména u mladší generace se těší velké oblibě. Z praktického hlediska je pak nutné konstatovat, že gumáky jsou pro podzimní podmínky zcela ideální. Samozřejmě vám nepromoknou, a i v chladnějších teplotách mohou nabídnout díky přítomnosti zateplení dostatečný komfort.

Tenisky

Tenisky pro mnohé tvoří univerzální obuv nositelnou po většinu roku. Pokud patříte mezi milovníky neformálních outfitů, jistě by neměly chybět ani ve vašem podzimním šatníku. Při výběru se však zaměřte ideálně na tmavší modely (z důvodu snadného špinění v podzimním terénu), a také zvažte přítomnost alespoň základního zateplení.

Mokasíny

Spíše do teplejších podzimních dnů se mohou hodit také tak zvané mokasíny. Tento jednoduchý druh obuvi si získal oblibu především díky své jednoduchosti a univerzálnosti. Volit můžete z extravagantních kousků na podpatcích a vysoké platformě či konvenčních lehčích a méně robustních modelů.

Autor

Autorem článku je Adam Novák milovník technologií, který se ve volném času věnuje také sportům, zdravému životnímu stylu a aktuálním módním trendům. Studuje žurnalistiku na vysoké škole v Brně a mimo jiné působí jako redaktor na portálech Vybero.cz a Arecenze.cz.

© 2009-2023 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda