VLASOVÝ SPECIÁL II. – aneb osmdesátá léta

09.03.11 - autor: Veronika Grossová

Ve druhém díle našeho vlasového speciálu se zaměřím opět na dámské účesy, avšak jiný styl! Luxe Eighties, neboli luxusní osmdesátá léta:)! Vstávají vám při vybavení si divokosti tohoto období chlupy na rukou? Nemusejí, v tomto článku vám dokážu, že můžete být in a přitom retro!!!

Pro tuto skutečnost si samozřejmě budeme muset osmdesátá léta přizpůsobit dnešní době a přihodit trochu nynějšího vkusu:)!

Podobně jako u stylu čtyřicátých let, který jsme si představili v minulém vlasovém speciálu zapomeňme na vlasy rovné,vyžehlené či uhlazené do útlých, přísných výrazů.  I zde se totiž nosí trend vln a “ přírodně“ volných vlasů!!

Na rozdíl od čtyřicátých let už však okolo hlavy nemusíme vytvářet dojem rozlítaných, nezkrotitelných či zacuchaných menších vlásků. Naopak, volte vlny přehledné a upravené.

Pokud jsou vaše vlastní vlasy rovné, musíte samozřejmě použít různé kadeřnické pomůcky, což je často velmi pracné. Pokud máte ale vlasy od přírody vlnité, je tento styl přímo pro vás- stačí je jen podpořit. To se dá lehce učinit primitivním natočením jednotlivých pramínků na prsty a po té opatrně vyfoukat, popřípadě natužit.

Pokud se s tímto účesem vydáte na párty, nezapomínejte na celkové sladění do stylu osmdesátek:)! Typické je výrazné líčení, především rtů, ale i velké “ oblouky“ očních stínů, nutno však dodat, že dokud to nezkusíte, nemůžete tvrdit, že vám to nesluší. Vím, zní to hrozně, ale na každém vypadá dobře něco jiného, tak proč né zrovna na vás?:)

Oblečení je taktéž výrazné a tak, pokud nejste odvážní, raději zvolte jiný styl. Kromě třpytivých a flitrovaných věciček, můžete zvolit pastelové barvy.

Také  zlato a dokonce měď (co se doplňků týče) jsou prvky tohoto stylu, neboť se skvěle hodí k popisovanému účesu, obzvlášť zůstanete- li u různých odstínů hnědé barvy.

© 2009-2020 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda