Podzimní móda – jak ji vybírat?

17.09.14 - autor: Míša S.

Krásný podzim si užíváme každý po svém. Já třeba vyhazuji nenositelné věci z minulých let a obnovuji šatník. Dělám to tak každý rok, když jsou výprodeje a můžu obměnit celou „garderobu“.

Podzimní móda má svá specifika – musí být šik a pohodlná, ale zároveň musí vás ochránit před nepředvídatelným podzimním sychravým počasím. Dnes vám ukážu, jak jsem vybírala skvělé oblečení, které si zamilujete (a to nejenom pro letošní podzim). Začněme pěkně odspodu.

Tipy pro podzim 2014

Při výběru kalhot berte v úvahu barvy podzimu – nejsou to žádné modré ani zelené. Naopak jsou to zemní odstíny – hnědá, oranžová, žlutá… Osobně poslední roky miluji hořčičnou/pískovou. Krásný světlý odstín, který zaujme a přitom na vás nestrhává přehnanou pozornost jako neonových barev. Pěkným výběr jsem našla na Stylomat.cz v sekci Kalhoty a legíny.

Snímek obrazovky 2014-09-17 v 10.47.54

Pokud vám nesedí kalhoty (a máte na to dobrou postavu), musím vám doporučit tyhle legíny. Černý příjemný materiál vás krásně obepne a ornamenty si zamilujete.

Skvělým modním doplňkem (a v nepříjemném počasí i užitečným) je trenčkot (módní kabátek). V originále se označuje jako Trenchcoat – Češi ho mohou znát jako „balóňák“.

Ale zapomeňte na nevzhledný a nesedící kousek, který nosil detektiv Colombo. Vybrala jsem pro vás dámský béžový trenčkot s opaskem, se kterým si rozhodně ostudu neuděláte.

Snímek obrazovky 2014-09-17 v 10.51.03

Doplnila bych ho světlejšími kalhotami (béžová, bílá, jemný odstín hořčičné), případně zvolila kontrastní kombinaci béžové a černé. Volba je jen na vás – co byste si vzaly vy k tomuto pěknému trenčkotu?

Kde nakupovat?

Jaké jsou vaše nejčerstvější tipy na módní dámské oblečení pro letošní podzim (2014)? Máte své kousky připravené už z minulých výprodejů, nebo teprve budete vybírat, co vám takzvaně „padne do oka a na boky“? Napište mi vaše tipy na módní svetříky, podzimní šaty, padnoucí kalhoty a další:)

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda