Nádherné nehty? Je to jednoduché!

08.07.19 - autor: Míša S.

Aby vaše nehty byly již na první pohled krásné, je důležité se o ně starat. Musíte také umět je upravit tak, aby byly dokonalé. Již na první pohled každý pozná, že o vaše nehty pečujete a dbáte na to, aby se líbily jak vám, tak i ostatním. K základní péči patří hygiena a hydratace. Co však dělat dál nebo co víc můžete udělat pro své nehty?

Základní kroky pro úpravu nehtů

Začneme s pravidelným zkracováním. Upřednostňujte pilování před zastřihováním. Jestliže své nehty stříháte nůžkami, může to způsobovat trhlinky, díky kterým nehty praskají. Volte tedy pilník. Vždy dejte pozor, abyste při úpravě nehtů nepoškodili kůžičku či se dokonce neporanili více.

K nehtům musíte započítat i kůžičku. Je důležité ji řádně upravit. V právní řadě ji musíte změkčit. Můžete použít přímo změkčovač kůžičky nebo domácí lázeň. Ta se provádí tak, že své ruce ponoříte na 10 minut do teplé vody. Kůžička změkne a vy ji pak můžete zatlačit. Dejte však pozor, abyste si neponičili nehty.

Správný tvar

Chcete-li vědět, jak mít krásné nehty, pokračujte dál. Upravte si nehty do požadovaného tvaru. V právní řadě se rozhodněte, zda je chcete mít delší či kratší. Následně si zvolte tvar. Na výběr toho máte mnoho. Nehty můžou být do oválného či hranatého tvaru. Dále pak mohou být nehty kulaté, špičaté nebo se zaoblenými kraji.

Další tipy na krásné nehty

Jestliže si lakujete nehty, jistě používáte i odlakovač. Dávejte si pozor na to, jaký kupujete. Důležité je, aby neobsahoval aceton. Ten totiž nehty a jejich okolí příliš vysušuje. Po odlakování nezapomínejte na pravidelnou hydrataci rukou. Zkuste používat odlakovač co nejméně.

Hygiena je důležitá. Je nutné, abyste se zbavili špíny za nehty a také okolo nehtů. Pokud vám to nejde, můžete použít jemný kartáček. Nedřete však prsty příliš silně.

Nejlepší by bylo nechat vaše nehty bez laku či gelu. Pokud na to nejste zvyklí, používejte jemné barvy.

© 2009-2023 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda