ÁCH jo – už zas Vánoce? Fakt? FAKT!

23.09.13 - autor: Míša S.

Je tu podzim a než se nadějeme, budou tu Vánoce. Jistě si říkáte… „UŽ ZAS? Hromady front, nervy, nevhodné dárky (ponožky apod.)… Ne díky nechci.“ A částečně máte pravdu. Sama mám takový názor, že dárky bychom si měli dávat celoročně a ne jen jednou ročně na svátek, který ustanovil kdovíkdo kdovíkdy.

Jenže ne všichni jsou jako já, takže si dnes povíme něco o Vánocích. Za prvé – máme jen a pouze Ježíška. Žádnýho Santu či Dědu Mráze sem netahejte. Prostě Ježíšek, Ježuch… je jedno jak mu říkáte, ale americké či ruské hvězdy „vánoc“ nám sem tahat nebudete. To bychom měli.

2013-09-23_201251

Co si takhle poradit, co dát ostatním k Vánocům? Nebo si z mých tipů vyberete sami? Případně můžete počítat s tím, že když se obdarovaným v rodině vaše dárky nebudou líbit, stejně je dříve nebo později dostanete vy na „hraní“. Takže když vyberete dobře, vyhrajete na tom… A dostanete pak pěkný dárek, který oceníte.

Co bych vám poradila? Co takhle pěkné vtipné triko? Ale žádné z tržnice. Pěkně podořte české projekty a vyberte si nějaký motiv třeba od „trikátorů“. Kluci se pěkně snaží, tak jim pomozte ještě více vyrůst. Jejich trika mají solidní „koule“ a nebojí se ani kontroverzních témat… Mně osobně nejvíce sedí tyto tři originální trička:

  • OYEB (aneb reakce na dílo známého streetartisty s OBEY)
  • I´m Fine (solidní průstřel do boku…)
  • Hello Zombie (konečně dostala Kitty pořádně do nosu)

Takže vybírejte pečlivě – přeci jenom 170 motivů je dost, takže neztrácejte čas a vyberte na první signální. Ušetřený čas můžete věnovat dalším „prezentům“.

Pro zvelebovače domácích lenošek mám taky tip. Vlastně dokonce dva. Rostlinky. „COŽE? Ještě něco budu muset zalévat a stejně to chcípne…“ Bát se nemusíte, zalévat budou vaši obdarovaní a vy si budete užívat jen plody jejich práce. Prvním tipem na dárek jsou bylinky k vypěstování. Kdo miluje čerstvé zelení na vaření, tak jistě zpozorněl.

2

V jednom balení dostanete pár kokosových květináčků, rašelinu, hnojivo a hlavně vzpupná semínka. Stačí jen voda, slunce a můžete časem sklízet a „kořenit“. Čerstvému se nic nevyrovná.

Dalším tipem si jídlo moc neochutíte. Tedy pokud nejste opravdu fajnšmekři. Je to totiž Levandule. Nádherná, voňavá a nafialovělá… Kdo by jí odolal? Já ne. Pěkně nechat vyrůst, trochu otrhat, usušit a šup s ní do šatníku. Kam se na ni hrabou chemické a nezdravé vůně. Pche:) Tak to by pro letošek mohlo stačit. Dobrou…

© 2009-2018 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda