TOP nealergenní materiál pro každého – chirurgická ocel

08.07.13 - autor: Míša S.

Bedlivější čtenáři podzima.cz si jistě všimli, že mám v oblibě především elegantní šperky vyrobené z chirurgické oceli. Zlato mě nikdy nepřitahovalo a stříbro sice vypadá jako ocel, ale nepůsobí dobře na kůži.Takže moje nejoblíbenější šperky jsou prostě a jednoduše – z hypoalergenní chirurgické oceli. Lékaři dobře vědí, proč používají tento materiál:

–          Chemická stálost

–          Pevnostní odolnost

–          Hypoalergennost (nevyvolává alergické reakce)

–          Barevná stálost

1Pro své kvality je chirurgická ocel považován za materiál 21. století. A není se čemu divit – ke všem pozitivním vlastnostem patří ještě jedna – nízká cena. Ta je způsobena velikou poptávkou po takto kvalitním materiálu. Díky tomu jsou i šperky z oceli velmi prodávanou komoditou.

Nevím jak vy, ale já mám jasno – bez chirurgické oceli nedám ani ránu. Dneska mám pro vás pár mých oblíbených šperků z oceli vybraných z e-shopu e-cikcak.cz.

Můj typický šperk – jednoduchý a přesto elegantní náramek z chirurgické oceli. Je vyrobený z jemného ocelového drátu, který je smotaný do jemné spirály, která kompletně obkrouží celé zápěstí. Délka náramku je přibližně 20 centimetrů.

Zapínaní je přes jednoduchý zámek – ještě se mi nestalo, že by se mi samovolně rozepnul. Díky bohu – ztráta tohohle kousku by mě hodně mrzela vzhledem k emociálním vzpomínkám na něj.2

Dalším pěkným kouskem v mé šperkovnici jsou zaplétané náušnice. Designem jsou podobné náramku, ale nejsou tvořené jemným drátkem, ale pouze rýhovanou ocelí, která připomíná zaplétání.

Povrch je jemně leštěný a díky vlastnostem chirurgické oceli ten lesk drží a drží. Nemusím čas od času je čistit jako například stříbrné náušnice, které jsou zašlé po pár měsících nošení. Vnitřní průměr je cca 4 centimetry – doporučuji je jako výrazný doplněk k jednoduchému outfitu. Další doplňky či dekory na oblečení by měly být také ve „stříbrné“ barvě pro sladění.

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda