LEVI’S – fenomén, klasika, styl

23.01.15 - autor: Veronika Grossová

Pan Lewi Strauss vymyslel levisky v roce 1837.  Od té doby byly dostupné v pánském provedení a poté, i když je začali nosit ženy, byly vždy unisex. Nyní je ale na světe kolekce Lewi’s 501 FOR WOMEN!

Ze začátku to byla značka, která se i přes svou kvalitu pyšnila levnou cenu, takže si ji mohli dovolit všichni. Levisky byly spíše pracovními kalhoty, kteří nosívali zlatokopové, později stavitelé prvních mrakodrapů. Časem se dostaly na přehlídková mola a ve svých kolekcích je začali uvádět nejznámější světoví návrháři.

Krátce po svém vzniku v roce 1890 tato americká značka vsadila na chlapecké, úzké jeany s pěti knoflíky na poklopci. Jmenují se Levi’s 501 a prodalo se jich neuvěřitelných 4 miliardy kusů. Tento model se až do teď téměř nezměnil, kromě každoročních obměn barev, takže muži si tuto klasiku mohou dopřát i dnes.

Ženy ale parádnost značky Levis prokoukly už dávno, a tak začaly postupně nosit pánské jeany, na znamení emancipace a zajisté i kvůli tomu, že časopis Vogue, který byl a stále je určujícím módním časopisem,v roce 1935 napsal nápad, jak vypadat sexy v obnošených, pánských „pětsetjedničkách“!

Od této doby dokonce i takové hvězdy jako Marilyn Monroe nebo Brigitte Bardot zvolily trend chlapeckého, leč svůdného vzhledu.

A proto není divu, že tvůrci vytvořili právě tyto slavné jeany i v ženském provedení!! Již své Levi’s 501 nemusíte hledat v pánském oddělení, nebo je krást svému příteli…

Levi’s for women mají snížený pas, jsou lehce rozšířené v bocích a oproti pánskému modelu mají pouze 4 knoflíčky.

V Praze najdete prodejny této značky v: OC CHodov, OC Nový Smíchov, OC Letňany, OC Palladium, OC Arkády Pankrác.

V Brně: Galerie Vaňovka a v Ostravě v OC Futurum

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda