Mikiny – nejuniverzálnější streetové oblečení…

26.06.15 - autor: DMarkova

Městská streetová móda – s tou máme nesmazatelně spojené následující – pohodlné kalhoty (rifle/džíny, vzdušné šortky apod.), volnější triko, stylové botky (Reebok, Pumy, Adidas Originals) a pěknou čapku. A vlastně ještě něco – pánské a dámské mikiny.

Kde mají své kořeny?

Odkud se vlastně „mikčy“ vzaly? Málokdo to dnes už ví, ale dříve se k nám tento typ svrchního oblečení dostal ze Západu. A to v mnoha dětských velikostech… a především s motivy Mickeyho Mouse. Už přihořívá, viďte. Možná nám to nebudete věřit, ale slangové označení mikiny vzniklo od myšáka Mickeyho (přesně toho od Disneyho).

Trendy v nošení mikin?

Jak to s těmito streetovými kousky vypadá dnes? Nosí se stále? Jsou nové trendy? Třeba pro jaro/léto 2015? Vezmeme to od konce – oblečení „ulic“ se neinspiruje tradičními módními moly, takže zde nečekejte pro letošní jaro výrazné pastelové odstíny a kontrastní kombinaci černé a bílé.

Velký vliv na oblečení tanečníků a umělců z ulice mají spíše autority. Hudební, taneční a umělecké. Třeba aktuálně jsou nejzajímavějším produktem botky Adidas Original Yeezy Boost 350, které navrhl zpěvák a hudební producent Kanye West.

Co ovlivnilo naše mikiny?

vecko-mikinaZa poslední roky se toho u mikin moc nezměnilo. Už tolik nejsou oblíbené „klokánky“ s velkou kapsou vpředu. Do popředí (například u pánských mikin) se dostávají spíše zipové varianty s asymetrickými střihy (či do tvaru písmene V jako na obrázku), jednoduchým až minimalistickým designem a základními barvami.

Staly se z nich klasické kousky, které máme doma snad každý. A dají se v streetovém stylu zkombinovat jakkoliv. A nemusíte ani tolik dbát na barevné sladění. Spíše naopak.

Slušivé pánské mikiny ve vaší oblíbené barvě, se dají zakoupit například na prověřeném e-shopu xfer.cz (čtenáři našeho magazínu jistě tuší, že s takhle vymazleným e-shopem se u nás nesetkávají naposled).

Co se nám líbí? Hromada různých střihů a hlavně solidní barevná paleta. Tady si vybere každý. A co více si přát? Mrkněte k nim.

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda