ZIMNÍ ŠATY II. – aneb svetrové šaty

09.12.09 - autor: Veronika Grossová

11bb5d61db_55417871_o2Jako první typ šatů vhodných do zimy jsme si uvedli róby z obvyklých materiálů, které se dají nosit téměř stejně jako ty letní, jen s tím rozdílem, že si přes ně asi oblékneme kabát, aby zima nepronikla až do našich útrob..Dnes budeme věnovat pozornost poněkud jinému typu:)!

Mluvím (píši) samozřejmě o „svetrových“ šatech. Tento materiál je pro zimu příhodnější a tak není divu, že máme momentálně k dispozici opravdu široký výběr tohoto druhu šatů.

Dnes jsou moderní jak střihy úzké- tedy obepínající tělo, tak široké, které bývají na stehnech zužené. Rukávy mohou být v tomto případě také široké, nebo rozšiřující se tak, že se jejich konce už nesetkají.

Podobně rozmanité je i řešení límečku a límců. Některé tvoří rolák, což vypadá stylově, navíc je to hodně praktické na opravdu mrazivé dny. U některých modelů si můžeme všimnout i obrovských límců, které se mohou nechat jen tak ležet kolem krku, nebo je přehrnout přes ramena. Hodně svetrových šatiček je šito s výstřihy. Tam pak záleží jen na tom, co vám opravdu sedne:)!

45

Málokde jsem viděla šaty ze svetrového materiálu delší než na kolena. Většinou se totiž předpokládá, že si pod ně natáhneme punčocháče, což je ta nejlepší volba, neboť díky podobnosti materiálu pak celkový look působí sjednoceněji..ačkoliv pod množství z nich se hodí i úzké jeany či jiné kalhoty.

V barvách se fantazii meze nekladou, o to víc důležitá je volba vhodného materiálu. Dejte si pozor, abyste si nevybrali kus, který nebude hřát, tak jak si představujete, nebo se za chvíli opere a udělají se na něm „žmolky“!

Ta největší výhoda zimních šatů je pokrytí většiny těla pouze jedním kusem, což znamená že si již nebudete muset neustále stahovat tričko, aby vám zimní vítr neochromil ledviny a záda:)!

Tak a nyní už Vám jen přeji hodně štěstí při výběru této skvěle vypadající a užitečné záležitosti…

© 2009-2023 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda