Pánové do tepla – pánské zimní bundy

18.10.13 - autor: Veronika Vycpálková

Nikdo z nás se neschová před vlézavou zimou, která je stále vtíravější a vtíravější. Ať už vedeme, jak dlouho chceme válku pohlaví, nikdo se ani ženy, ani muži se nemůžou pyšnit pohárem v boji proti zimě. Zima je nám prostě všem. A tak i na pánské zimní bundy v módě došlo.

Věnujme jim trochu pozornosti, neboť se jistě v množství důležitosti přikládané zejména dámské módě jistě cítí méněcenní. A to my přeci nemůžeme dopustit. Že pánové?

První podle čeho volíte zimní bundu, je jistě váš styl oblékání. Který bych nenásilně rozdělila do tří kategorií. A to sportovní, elegantní a „designové“.

Co se týče zimních bund sportovní, tak jejich škále je téměř nekonečná. Můžete vybírat také s lyžařských, snowboardových modelů, které vám zajistí jak příjemné teplo, tak i pohodlnost a snadnou pohyblivost. V tomto směru, péřovkám už je konec. Co se týče posledních ohlasů módy v tomto směru, tak jistě nic nezkazíte méně barevnou, nevzorovanou černou bundou. Jednobarevné této sezóně rozhodně velí. Nejlépe se svěřte do péče renomované značky, která vybavuje horolezce a sportovce. Ale tady už si za kvalitu připlatíte. Značky jako Hanahh a Alpine pro jistě nejsou k zahození. Taková pořádná bunda má spoustu skvělých funkcí, jako je nepromokavý zip, odvětrávání v podpaží, krční límec fleecový, reflexní pruh a další.

Zimní bundy elegantní je jasné ano pro kabáty. U kabátů je pár nepsaných pravidel, při jehož koupi byste je měly mít na mysli. Myslím, že ty, které stojí za zmínku, jsou, že by měl skutečně dokonale sedět zejména na ramenou, jeho délka by měla být do půli pozadí v případě krátkého kabátu, tříčtvrteční potom do půlky stehen přibližně a dlouhý až 20 cm nad kotníky. Důležité také je, aby rukávy končily u kořene palce. S tolerancí centimetru. Barva, které můžete říct bez zábran ano je rozhodně černá, tmavě modrá a šedivá.

Mezi designové bych zařadila bundy v jakýchkoliv stylech. Příkladem jsou bundy hiphopové, které můžou mít statut bund velice teplých a také pořádně prostorných. Jste-li příznivcem této módy, jistotou je, že v zimě vás zima neohrozí.

Podstatně hůře by na tom mohli být lidé oblékající se ve streetovém stylu. Kde bych řekla, vládnou populární módní značky jako je H & M, C & A, New Yorker, Zara a další. Zde by mohl nastat problém s délkou a vybaveností bundy, neboť trendem jsou krátké bundy, které končí na pomezí s kalhotami. To stále ještě můžeme zachránit buď delším hodícím se podkladem, nebo zastrkáváním do kalhot.

Výbornou volbou, která vás v této sezóně módně posune dopředu, je jednoznačně kožená bunda. V barvách černé, šedivé, hnědé, tmavě zelené..

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda