VYBERTE SI LYŽAŘSKOU BUNDU SE VŠÍM VŠUDY

19.11.09 - autor: Veronika Grossová

Dalším nezbytným kusem oblečení  především pro  milovníky zimních sportů a outdoorových aktivit je lyžařská bunda ! V dnešní době, kdy pro většinu rodin není problém vydat se na hory, jsou obchody přeplněny tímto zbožím.damska-nepromokava-lyzarska-bunda-hannah-caterina-24806-0

Ačkoliv je skvělé, že máme z čeho vybírat, často můžeme být zmateni a na konec se dopustit chyby z neznalosti, což se zrovna u takto podstatné části oblečení nemusí vyplatit. Proto se vám zde pokusím popsat alespoň část věcí, na které bychom si měly při výběru dát pozor.

Většina lyžařských bund je vyráběna z nylonu či polyesteru a pod horní vrstvou je silnější podšívka, která uchová naše tělo v teple:)! Prodávají se i  bundy, u kterých můžeme horní vrstvu například zipem oddělit od spodní a používat tak buď fleecovou „podšívku“ jako mikinu nebo jen vrchní jako lehčí bundičku, která se skvěle hodí i na jiné sporty.

Měli byste se také podívat, jak dobře vás bunda dokáže ochránit před sněhem. V oblasti boků se často našívá kus látky se zapínáním vepředu, která zabrání sněhu dostat se na citlivé břicho a větru na záda:)!

skiing

Na svah se samozřejmě hodí i spousta kapes a kapsiček. Nezapomeňte na vnitřní kapsu, která musí zabezpečit váš mobil nebo peníze před vlhkem. Další výhodou je kapsa na lyžařské brýle, nebo kapsička na rukávu, díky které budete mít svou permici doslova hned při ruce:)!

No a co se stylu týče, jako vždy, vybírejte podle zbytku vašeho lyžařského looku:)! Není problém sehnat bundu, která je vypasovaná v pase, takže se nemusíte bát, že budete vypadat jako lední medvěd. Často se vyplatí pořídit si barevnou lyžařskou bundu nejen z hlediska módy, ale i dobré viditelnosti při této oblíbené aktivitě:)!

© 2009-2023 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda