Stále v kurzu- TVÍD!

19.09.14 - autor: Veronika Grossová

Pro někoho možná zastaralý a zabšklý materiál našich babiček..opak je pravdou! Alespoň jeden tvídový kousek by neměl chybět v žádné šatní skříni, neboť je vysoce elegantní a z každé dívky a ženy se díky němu stane dáma na úrovni:)

Tuto definici nám o tvídu nebo také z originálu tweedu nabízí portál wikipedia.org

Tvíd je obchodní označení sportovně elegatních látek s vlněným povrchem. Protože se na tvíd používají hrubé mykané melanžové příze se zapředenými nopky, vytváří se jemně skvrnitý, drsný povrch tkaniny.

Původně se tvíd tkal v keprové vazbě, později se začal zhotovovat i v jiných konstrukcích a také zbavlněných a umělovlákenných přízí. Používá se na saka, kostýmy a pláště.

Originální tvíd se vyrábí na Hebridských ostrovech, západně od britského pobřeží. Pokud chcete ten pravý tweed, musíte tedy pátrat po ochranné známce značky Harris Tweed. Napodobeniny dnes seženete téměř všude a ačkoliv pravděpodobně nebude vyroben z vlny irských ovcí, rozhodně při koupi např. tvídového kabátku neprohloupíte!

Myslím, že tvíd si spousty žen oblíbí zejména z důvodu kombinovatelnosti. Pokud není nijak dobarvován, najdeme ho v barvách černé, šedé a hnědé. Pokud ho doladíte například krémovou krajkou nebo hedvábím, budete vypadat neodolatelně!

Vhodným doplňkem pro oživení celkového looku jsou perly, nebo podobné matné, smetanové korálky.

Dnes už se z tvídu vyrábí téměř každá část oblečení, nejen pláště a kabátky. V prodejnách jako je Zara nebo Mango najdete např. i tvídové sukně, šaty či kalhotové kostýmy.

Využijte tedy tento materiál ku svému prospěchu a správnou kombinací se díky němu staňte elegantní dámou s vkusem:)!

zdroj obrázku: texsite.info

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda