PELERÍNA- KLASICKÁ A ŠIK!

20.05.14 - autor: Veronika Grossová

Vzpomeňte si na pohádku O Červené Karkulce,  Princeznu se zlatou hvězdou na čele v přestrojení „myšího kožíšku“ nebo Batmana. Ani jeden by bez svého převleku nepůsobili jako osobnost a pelerína je přesně to, na co jejich tvůrci vsadili!

Pelerína je vlastně pončo nebo, pokud chcete, přehoz přes ramena bez rukávů, avšak na rozdíl od ponča je ušita do tvaru, který drží a většinou je více vyzdobena. Vpředu může mít zip nebo knoflíky na zapínání.

Dříve to byl neodmyslitelný kus v šatníku každé dívky a ženy. Ovšem předpokládá se, že postupně vznikla z nápadu starých germánů a ostatních barbarských kmenů, kteří si již podobné přehozy šili z kůže proti chladu.

Později, v době ohromných bálových šatů, plnily peleríny opět funkci nanejvýš praktickou:)! A v minulých stoletích si je pro jejich praktičnost oblíbili dokonce i strážníci z dob Rakouska- Uherska.

To podstatné ale je, že klasické peleríny se stávají hitem letošní zimy, ačkoliv většina z nás ji vytáhne až trochu povolí mrazy. Pokud se ptáte k čemu se Vám takový model hodí, odpověď je jednoduchá- ke všemu!! Snad jen k širokým kalhotám nebo ke kšiltovce s plochým kšiltem je nežádoucí.

Jejich využití je tedy rozmanité, stejně jako střihy. Můžete nosit rovnou pelerínu nebo méně, či více rozšířenou, délkou do pasu, do úrovně boků nebo do půli stehen. U materiálu záleží především na tom, ve kterém období ji budete chtít unosit. Když si koupíte lehkou, využijete ji v létě, přes šaty a dokonce i v zimě, pokud si jí přehodíte přes silný svetr nebo slabou, přiléhavou bundičku:)!

Už nyní si můžete vybírat v mnoha obchodech jako je Attrattivo, Tatuum a Next. Pelerína je doopravdy praktická záležitost, jež vám dodá na vznešenosti a nyní  s ní budete vypadat jako opravdové znalkyně módy:)!

© 2009-2023 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda