Oblečte se do zimního kabátku v nejpestřejší barvě

21.02.15 - autor: Veronika Vycpálková

Rozhlédnětě se kolem sebe a spočítejte na prstech jedné ruky, kolik z přítomných dam je zahalena v něčem jíném, než je kabát. Ano, je to tak a to nepopiratelně. Již několik sezón, podzimům, zimám i jarům vládnu kabáty. S většími, či menšími obměnami, ale kabáty. Minulou zimu to byly zejména kabátky v barvě červené a jak je tomu letos?

Změny

Jelikož jsou již tedy nějakou tu dobu na trhu, jak jsem výše zmínila, snaží se návrháři experimentovat a v této škále přinést do módních obchodů něco nového. Jelikož prostoru až tak příliš nemají, není to úkol zcela jednoduchý. Jsou omezeni zejména českou konzervaivností, proto se nemohou příliš vychýlit z normálního vzhledu modelu a prostor pro generaci nového designu je opravdu minimální. Co jsme jim i my neodvážlivé módní objekty dovolili, je alespoň pracovat s barvami, což je ted jejich poslední naděje a náš největší ústupek. Tak se podívejme na to, jak to dopadlo.

Barvy

Stále doznívá sláva kabátů červených, proto je to do teď druhá nejčetnější barva, hned po černé a jí barvy přidružené. Ale nově se začaly vyskytovat fialové, růžové, žluté, zelené, které minulý rok byly ještě doslova jediné svého druhu, zda-li vůbec byly.

Materiál

Většina kabátů, které zdobí ženy na českých ulicích jsou kabáty flaušové, flaušové s příměsí viskózy, či z ostatním lehčích materiálů, které se svou tepelností hodí spíše mezi kabáty podzimní a jarní. Relativně čerstou novinkou na trhu jsou také kabáty fleecové. Které oslňují neskutečnými možnosti, co se týče barev a parádně zahřejí.

Pro letošní zimu bych tedy pobrala veškerou odvahu a pořádně si zaexperimentovala s barvou, neboť právě tak dáme každému njevo, že jsme paní zimních kabátků a víme, co se zimě 2015 líbí.

© 2009-2023 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda