Kousky oblečení, která zahřejí – svetry, vesty a bolérka

04.01.11 - autor: Veronika Vycpálková

Již nějaký ten rok je v kurzu svetr. A to rozhodně ne pouze pro jeho praktické využití, ale také pro jeho nepřeberné možnosti, jak působit. Jistě je více, než příjemné schovat se pod hřejivou vrstvu měkkého téměř „ plyšového“ materiálu, který dokonce skvěle vypadá.

Vybírat můžeme z nepřeberného množství barev a několika nápaditých střihů. S výraznými barvami od žluté přes růžovou, fialovou, sněhově bílou, zelenou až po sytě modrou, se můžeme rozzářit a změnit komplet, který by jinak mohl imitovat „myší šeď“ na neuvěřitelně šik a živý.

Pokud ovšem chceme působit decentně a výhradně elegantně, máme také z čeho vybírat. Mnoho odstínů hnědé, šedé až po černou, či jakékoliv jiné zastřené barvy můžeme zkontrastovat, či naopak sladit s decentní sukní po kolena , nebo punčocháči.

Další faktor, kde si můžeme směle vyhrát, je střih. Začněme u délky rukávů, kde se sice na první pohled nejeví tolik variant, ale věřte – jsou tam. Nejběžnější jsou klasické dlouhé rukávy, které se současně zdají být nejpraktičtější. V chladném dni nejlépe ochrání a zapomeneme-li rukavice, není nic snazšího, než z pod kabátku popotáhnout kousek svetříku a ruce do něj jednoduše zachumlat.

Rukáv,  který se ovšem také dočkal velkých ovací je tříčtvrteční. Někomu se může zdát nepříjemný, pokud pod svrchní vrstvou rukáv nedosahuje plné délky, ale jinak svou estetickou funkci plní perfektně a tak se nebojte svetřík podobného střihu v nadcházejících dnech ukázat veřejnosti.

Méně obvyklé, ale přesto spatřitelné jsou vestičky a svetry s rukávy krátkými. S tímto rozhodně nebudete vypadat všedně, ať už dáte na svetr pojmutý jako tričko, nebo na kombinaci košilky a vesty. Můžete tak jednoduše a nápaditě rozzářit bílou halenku.

Poslední střih, který by stál za zmínku, není v pravém slova smyslu vlastně svetrem, ale záleží jen na naší benevolenci, jestli mu tento statut srdečně přidělíme. Bolérko! Skvělý doplněk, který si zaslouží naši pozornost. Nehlasovala bych pro něj, jako pro skvělou možnost, jak zahnat chlad, ale pro zpestření modelu je doslova výtečný. Nádherně zvýrazní dekolt a skvěle se vyjímá na ženách s jakoukoliv velikostí poprsí. Zde je vhodné volit barvu podle efektu, kterého chceme dosáhnout.

Tak tedy příjemný podzim, příjemnou zimu a vesele svetrujte!

© 2009-2023 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda