Je čas se obout do módy – kozačky

25.10.14 - autor: Veronika Vycpálková

Hitem letošního podzimu a taktéž se vší pravděpodobností i zimy jsou jednoznačně kozačky. Neboť se drží v kurzu již minimálně druhý rok, návrháři si s nimi už mnoho vyhrály a tak je nepřeberné množství modelů, snad si tedy i ti více nároční vyberou. Co výloha, to jedna kozačka vedle druhé. Rozhodně se ovšem nedá říci, že by byly k nerozeznání. Snad neexistuje bota ve více variacích.

Udělejte si radost, vypravte se nakupovat a vězte, že ať už si myslíte, že máte v hlavě tu nejstřeštěnější a nejnesplnitelnější představu svého nastávajícího obutí, ono skutečně existuje a to dokonce v několika variantách.

Před nákupem byste měla uvážit nejprve několik důležitých skutečností. Jste spokojena se svou výškou? Nebo byste se raději vyrovnala svému podstatně vyššímu doprovodu? Tady hlasujte pro podpatek.

Pociťují naopak ve vaší blízkosti muži menšího vzrůstu komplexy? Pátrejte po rovné podrážce a nic nezkazíte. Dalším důležitým ukazatelem je, jak se na takovém podpatku, respektive bez něj, cítíte. To už ale jistě posoudíte z běžného života vy sama.

Následujícím faktorem, jež také do jisté míry ovlivní váš výběr je rozhodně stavba vašeho těla. Zejména tedy spodní části nohou. Pyšníte-li se „probuzenými“ lýtkovými svaly, mohl by pro vás být problém dopnout některé vysoké modely a tak se můžete naopak těšit z nekončící praktičnosti nízkých kozaček. Pokud ale přesně naopak máte lýtko velmi hubené, ani pro vás nebudou vysoké kozačky tou pravou volbou a tak se také s úsměvem obraťte na jejich nižší kolegyně.

Co do barvy a střihu, záleží pouze na vašem zbožném přání, přesto bude věcné, zvolíte-li model, barvu, podle vašeho stylu oblékání tak, abyste boty skutečně užila a unosila.

Ale řekněme, že společnost je stále uvolněnější, co se týče trendů a individuálních stylů, proto se nebojte zazářit, v tolik na povrch pochmurném podzimu a snad sněhobílé zimě.

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda