Jak stylově a jednoduše uvázat šálu?

01.11.13 - autor: Míša S.

V minulém článku jsme se již dozvěděli, jaké typy a barvy šál si pořídit. Pokud se chcete dozvědět, jak šálu nosit, aby vypadala ještě víc stylově, čtete správně:)!

Následující varianta je možná nejpoužívanější, ale její výhoda spočívá v tom, že si jí nemusíme vázat před zrcadlem-šálu přeloženou na polovinu si přehodíme zadem přes šíji a tu stranu, kde se setkávají oba dva konce provlékneme smyčkou, která nám vznikla na druhé straně. Ať už si necháme konce koukat ven nebo si je zastrčíme do kabátu, tato možnost bude vždy vypadat elegantně:)!

Nejednoduší způsob „vázání“ obdélníkové šály je samozřejmě letmé přehození zepředu dozadu, tzv. křížem krážem. U některých neobvyklých modelů může vypadat zajímavě i přehození pouze jednoho konce.

Čtvercový šál nebo pašmínu větších rozměrů lze vázat zepředu. Například tak, že šál uchopíme za dva protilehlé cípy a jednoduše si ji uvážeme na uzlík za krkem.

Pašmíny a jiné velké šály lze nosit i tak, že si jimi zezadu zakryjeme ramena a paže a buď je vpředu na hrudi uvážeme, nebo si je přidržujeme vlastníma rukama.

Způsobů je samozřejmě mnohem více, dokonce existují i knížky určené právě vázání šál a šátků. Je ale na vás, jaký styl vám vyhovuje a jaký se nejvíce hodí k vašemu celkovému outfitu:)!

© 2009-2018 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda