Fialová – již druhým rokem v kurzu!

11.04.11 - autor: Veronika Grossová

Už  Leonardo Da Vinci se při své tvorbě nechal ozařovat paprsky přes fialová sklíčka. Využijme této emocionální barvy ku svému prospěchu:)!

Pokud bychom se zeptali odborníků na význam fialové,  dozvěděli bychom se,  že symbolizuje propojení dvou pólů, například harmonii našeho fyzického života a emocí.  Pokud jde o její působení, prý může být až hypnotizující.

Co se módy týče, dalo by se říci, že je to barva stejně praktická, ale snad ještě více šik,  než černá!

První výhoda spočívá v možnosti vzít si jí ve dne i na večer, jen tak do školy či práce, nebo na společenskou večeři či ples. Květinářky by nám dokonce řekly, že fialové kvítky se hodí pro slavnostní příležitosti, tak proč si na letošní plesovou sezónu nevybrat fialový model:)?

Ta druhá není o nic méně důležitá- vybavte si fialovou v kombinaci s šedou, černou nebo bílou- ano, hodí se ke všem z těchto základních barev a tím kombinace rozhodně nekončí! Můžete jí dát dohromady s žlutou nebo růžovou, ale ladí i s modrou či zelenou:)!

Možná, že fialová není typicky podzimní barva, ale pro zimu je jako stvořená.V kombinaci se zlatou vytvoří nebeskou atmosféru nejen ve vašem šatníku, ale i na adventním věnci a jiné vánoční výzdobě.

Tak tedy- zaujměte a zhypnotizujte své okolí touto smyslnou barvou:)!

© 2009-2020 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda