Dámská lyžařská móda

31.12.12 - autor: Míša S.

Doby, kdy se pohyb po lyžařských svazích realizoval výhradně v nevzhledných overalech pytlovitého střihu, jsou nenávratně pryč. Sjezdovky dnes ovládla elegance – a také funkčnost –  a my pro vás s malým předstihem máme pár tipů na nový lyžařský outfit. 

Dámské lyžařské bundy a kalhoty

Dámské lyžařské bundy a kalhoty dnes vynikají funkčností, jsou nepromokavé a přitom prodyšné, anatomický střih nabízí dokonalou volnost pohybu a moderní materiály dokáží oblečení zateplit, aniž by muselo být objemné a nevzhledné. A to ani v případě modelů, u nichž je použito zateplení husím peřím.

lyzarske-bundy

Navíc dámské lyžařské oblečení již nevypadá jako zmenšenina pánského. Elegantní střihy zdůrazní dámské křivky a samozřejmostí jsou i typicky dámské barevné kombinace a vzory. Oblečení je vypasovanější a přiléhavější, do módy se vrací i lyžařské kalhoty, které připomínají někdejší šponovky.
Dámské lyžařské mikiny

Dámské lyžařské mikiny hrají důležitou roli pro zateplení organismu, přitom by však měly být schopny zajistit odvod potu od pokožky. Proto bývají lyžařské mikiny často vyrobeny z fleecu, který tyto nároky výborně splňuje, a navíc je velice příjemný na omak.

Také mikiny jsou dnes nabízeny v elegantních střizích a v krásných dámských barvách.
Dámské termoprádlo

lyzarske-obleceni

Sportovně založeným ženám asi není třeba představovat termoprádlo a jeho funkci, proto jen připomeňme, že slouží k odvodu potu od pokožky a udržení těla v suchu a teple.

Termoprádlo je sice obvykle schováno pod dalšími vrstvami oblečení, ale v teplejších dnech mohou dámy lyžovat jen ve funkčním prádle pod bundou a nebude jim zima. Proto se termoprádlo dnes nenabízí jen černé nebo bílé, jak tomu bylo dřív, ale k dostání je v atraktivních barvách a s krásnými dámskými potisky a nevypadá vždycky jako spodní prádlo.

Funkční spodní prádlo se dnes nevyrábí jen z umělých materiálů, ale i z příjemnější merino vlny. Pro lyžování jsou vedle triček s dlouhým rukávem velice praktické tříčtvrteční termo kalhoty, které končí nad lyžařskými botami.

obleceni-na-lyze
Dámské lyžařské rukavice
Vzhledem k tomu, že se ženám hůře prokrvují periferní části těla, tedy ruce a nohy, je třeba zajistit těmto částem těla kvalitní zateplení. Dámské lyžařské boty proto bývají vybaveny zateplenou vnitřní botičkou s příjemným kožíškem, na ruce je pak třeba vybrat dobré lyžařské rukavice.

Oblíbené jsou zejména dámské palčáky, které obecně udržují teplo lépe, než prstové rukavice. Pokud vám vadí horší manipulace s předměty v palčákách, nemusíte zoufat, na trhu je dnes již dostatek kvalitně zateplených prstových rukavic. Také dámské lyžařské rukavice jsou k dostání v pestrých barvách s dámskými potisky či výšivkami a není problém je dokonale sladit s ostatním oblečením.

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda