Co na seba na horách? II.díl

28.12.13 - autor: Veronika Grossová

V minulém díle jsme si řekli, že základním pravidlem pro udržení příjemné teploty na těle je trik „cibule“(vrstvení)… popsali jsme si, jak se obléci, vyrážíte- li do tvrdších mrazů kolem -15 stupňů celsia..ALE CO KDYŽ JE TEPLEJI??

Pokud Vás ani minulý díl nepřesvědčil o tom, že péřová bunda prostě není vhodná do všeho, zamyslete se nad nepromokavostí..

Velmi často se ve vyšších polohách, kde si právě chcete užívat zimní dovolenou, změní teplota a ze suchého mrazu a azurově modrého nebe začne padat sníh. Pokud se teploty již blíží nule je možné, že v dolní části sjezdovky najednou vjedete dokonce do deště!..a před tím vás většinou péřovka neuchrání.

Do mokrého počasí byste měli volit rozhodně nepromokavé věci s kvalitní membránou, po kterých voda steče jako po střeše! Na druhou stranu, toto počasí je příjemnější v tom, že díky vyšším teplotám můžete ubrat pár vrstev.

Praktické je vybrat si i rukavice, o kterých Vám v prodejně řeknou, že opravdu nepromoknou! Možná, že se často cena bude zdát zbytečně vysoká, ale věřte, že  mít celý den mokré ruce je velice nepříjemné!

No a posledním typem počasí, které ve většině na horách panuje je teplota okolo 5 stupňů nad nulou. Většině z nás je příjemné, jelikož nemusíme nosit tolik vrstev. Můžete se vybavit místo bundy vestou, čepici vyměnit za šátek a silné, neforemné rukavice vystřídat lehčími, flízovými:)!

I přesto ale nezapomínejte na to, že počasí na horách je velice proměnlivé a především dbejte na vlastní bezpečnost. Jezdit s holým krkem si i přes těch „zázračných“ pět stupňů nad nulou říká o angínu!

© 2009-2018 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda