Plesová panika – šaty

01.01.11 - autor: Michaela Beznosková

Plesová sezońa je tu a řada z Vás jistě marně přemýšlí, co na sebe. Obchody jsou sice přeplněny nádhernými kousky, ale jak poznat, který je ten praví? Tolik střihů, barev, délek, ozdůbek, materiálů a ne všechny sluší každému. Chcete vědět, jak si vybrat ty pravé? Čtěte dál!

Potřebujete vědět, jak správně zvolit ten správný outfit? Nejprve si řekněme, o jakou příležitoust se jedná a jaké je Vaše místo v něm. Existují různé druhy plesů. Zatímco takzvaný reprezentační ples může mít lecjaká škola nebo leckterý spolek, ty honosnější se nazývají gala, nebo benefiční. Pokud se jedná o formální příležitost určitě je vhodné zvolit trošku jiný styl, než pokud jde třeba o Váš první maturitní ples, kde kromě krásy, potřebujete navíc ještě flexibilní pohodlnost k pozdějšímu řádění se spolužáky.

Gala / benefiční ples

Na plesy tohoto druhu většinou dostáváme pozvánku s předepsaným, formálním oblečením. I tak máme stále dost prostoru k vyjádření sebe sama zvolením vhodných maličkostí. Například zajímavými botkami, či šperkem.

Reprezentační „MATURITNÍ“ ples

Na svém maturitním plesu si asi každá z nás chce připadat jako princezna. Jak toho ale docílit, abychom nevypadaly jako natěšené nevěsty? Letošním hitem jsou rozevláté různobarevné šatičky ke kotníkům, mohou být dole lehce rozšířené, nebo s mírnou obručí. Veselé a velké motivy nás určitě nezradí. Stejně jako pastelové barvy. Pro mladé dívky je vhodná především modrá, červená, meruňková a lila. Bílá se při této příležitosti příliš nehodí a tak je v hodné, pokud po ni toužíte sladit ji s nějakým barevným doplnkěm. Nejlépe ve tvaru motýla, nebo hvězdy

V případě, že se nejedná o Váš ples, ale například o ples Vaší kamarádky, sestry, dcery, neteře, vnučky… vybírejte šaty tak, aby ste ji nezastínily v její velký den, ale stále myslete na svou individualitu a svou jedinečnou krásu. Šaty s obručí vhodné nejsou, ale v různobarevných kokteilkách budete k nakousnutí! Klasická černá se bude nosit vždy,  je nám věrná každý rok a vždy bude. Co se ale mění jsou střihy. Vsaďte na korzetový vršek a nezapomeňte na pásek, který Vám dodá šmrnc. Užívejte si své pohodlí v lehkých a vzdušných látkách, ve kterých protančíte celou noc!

Zapomenout bychom měly na krátné a nohy odhalující minišatičky. Ty bychom si měly schovat na pozdější párty, která jistě nechybí po žádném plese!

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda