Módní trendy 2014 pod drobnohledem

09.04.14 - autor: Míša S.

Nové trendy v módě platící pro jaro 2014 jsou známé už nějakou dobu (první náznaky se objevily na slavném New York Fashion Week, zbylé se projevily naplno v nových kolekcích světových módních domů). My si dnes uděláme suma-sumárum nových trendů, které nás čekají na letošní jarní počasí.

Základem jsou vždy barvy. Pro tentokrát to budou ostře kontrastující předěly černé a bílé (tenhle trend se nás drží už několik let a díky mnoha progresivním modelům na módních molech nás jen tak neopustí), dále tlumenější odstíny (například tolik oblíbené „ledové pastely“) a nakonec i křiklavé varianty růžovky růžové. To vše nás čeká v nových kolekcí módních návrhářů.

Zopakujme si dominantní barvy letošního jara:

  • černá-bílá,
  • ledové pastely,
  • růžová,
  • oranžová.

Netradičním výstřelkem je výrazný odstín oranžové, které se projevily na květnatých šatech a blůzách návrhářů (a návrhářek) Christian Siriano, Costello Tagliapietra, Monique Lhuillier.

2014-02-11_154900

Fotografie převzata z www.i-moda.cz

Například zmíněná ostrá kombinace černé a bílé se objevila v jarní kolekci Ralph Laurena určené pro běžné nošení (nejde tedy o žádné Haute couture, ale pouze a jednoduše Ready-to-Wear).

Konečně se na molu objevilo něco, co můžete lehce obkléknout a opravdu s tím vyrazit ven. Snad už bylo dost přezdobených nevkusných kousků, které se nedaly nosit jinam, než na maškarní bál.

Podobně užitné modely (jako Ralph Lauren) představily přední světové značky ve svých kolekcích – BCBG Max Azria, DKNY, Narciso Rodriguez, Jill Stuart, Alexander Wang, Calvin Klein, Phillip Lim, Theyskens‘ Theory, Reed Krakoff, Derek Lam a další.

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda