Dívka dne – proč není muž dne?

18.01.12 - autor: Míša S.

Dnes trochu utečeme od tématiky podzimního a zimního módního oblečení. Snad nám to naše čtenářky odpustí. Ale částečně se jich to bude týkat.

Nejspíše znáte mnohé české mužské magazíny, které často mají nejnavštěvovanější rubrikou „Dívku dne“. Pokud tuto rubriku/sekci neznáte, tak ve stručnosti: každý den se zde objeví nová fotka či celá fotogalerie spoře oděné slečny a naši partneři na ni pak přes monitory svých počítačů slintají a zírají. Každý den se objeví nová dívka dne.

Na tom by nebylo nic špatného – samozřejmě můžeme všechny slečny namítat, proč na ženských magazínech není podobná sekce – samozřejmě s polonahými muži. Ale to jsou spíše naše nemravná přání než realita.

Zpět k dívce dne. Problémem těchto sekcí je fakt, že mnohé z použitých fotek byly získány nelegálním způsobem (stáhnutím, ukradením od konkurence apod.). Ke každé z těch fotogalerií musí být zakoupené licence, z kterých autoři fotek mají samozřejmě peníze.

A je problémem, když se tak neděje. Vyfocení lascivních snímků s krásnými modelkami není zadarmo – technika, prostory a hlavně modelky – všechno stojí peníze. A to, že se porušují autorské zákony, se samozřejmě nikomu nelíbí – kromě těch, které je obcházejí.

Řešením této situace je buď zakoupit potřebné licence, nebo využít služeb některých internetových projektů. Jedním z nich je mužský magazín mzone.cz, který nabízí bezplatně možnost využívat jejich licencovaných fotografií na vlastním webu.

Webmaster tak umístí kódový blok od mzone.cz na svoji stránku a každý den se zde aktualizují fotografie z mzone.cz – tím se vyřeší potřeba mít sekci dívka dne i licenční poplatky, které platí mzone.cz.

© 2009-2020 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda