Co na hlavu, aby to nebylo „na hlavu“? – čepice a kloubouky

03.02.15 - autor: Míša S.

Chladné dny se čím dál častěji ozývají a kolikrát nám nevhodně načasovaný déšť zmaří dlouhou práci s vlasy. Proto právě teď nastává čas, kdy je výzvou snaha skrýt se před prvním ledovým vánkem a dešťovými kapkami.

Čemu dát prostor na naší hlavě, aby to mělo styl a šmrnc? Móda jde kupředu a tak si můžeme dovolit stále více a více kuriózní doplňky. Stačí zahodit strach a řídit se intuicí.

V rozkvětu podzimu ještě není ten pravý čas věnovat se naplno kulichům a pleteným čepicím od tchýní a maminek, které chrání zejména naše uši před mrazem a účes před všudypřítomnými sněhovými vločkami. A než tyto mrazy začnou, můžeme si ještě trochu vyhrát a užít si stylových klobouků a čepic.

Skvělou možností je baret, který existuje v mnoha barvách, a proto není problém ho sladit s jakýmkoliv jiným doplňkem,  ( kupříkladu pouhé sladění punčocháčů s pokrývkou hlavy, nám rázem dodá nesmírné stylovosti a rozhodně to nenechá žádné oko bez povšimnutí ) a tím si snadno a rychle dodáme téměř instantní eleganci.

Skvěle se budou vyjímat zejména hravé pozitivní barvy. Jednou z možností je vše dokonale sladit a další neméně povedenou variantou je naopak využít kontrastů jednotlivých barev. Při výběru barev máme ruku téměř volnou, ale jistotou je například fialová, která je v kurzu již snad třetí rok. Pokud ovšem nedáme dopustit na méně výrazné barvy, našemu outfitu jistě neuškodí zastřeně šedá či vanilková.

Trendy tohoto podzimu rozhodně nezakazují ani bekovku, či jakýkoliv slušivý klobouk, který z vás jediným nasazením udělá jak rebelku, jíž rozhodně nepohrdnou teenagerové, či styloví muži v nejlepším věku, tak klidně naopak první dámu města, která si svým vyzřením zaslouží úctu všech pánů. Nemějte strach experimentovat a užijte si bláznivé možnosti podzimu, kde ani výstřední kousky nejsou zakázané. Flitry, kamínky, květiny, či jiná zdobení čekají třeba právě na vás.

© 2009-2023 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda