Ve „společenském“ do společnosti

09.07.13 - autor: Veronika Vycpálková

Všichni víme, jak se sluší oblíknout, v případě, že jdeme na nákup, vynést odpadky, když si chceme jít zaběhat, nebo vyšplhat na Sněžku, ale už né tolik lidí přesně ví, jak se správně obléknout na společenskou akci.

Věnujte chvilku pročtení tohoto článku a jistě vám několik detailů osvětlí.

Začněme logicky na povrchu. Pokud jde o top, vršek – rozhodně by neměl dominovat obrovský výstřih, ať už se pyšníte čímkoliv. Zpravidla na těchto akcích má být středem pozornosti někdo jiný, či něco jiného, než vy, tak je dobré to tolerovat a vzít to poklidně na vědomí.

Nic nezkazíte košilí, či svetříkem. Barvám se meze nekladou, ale ta osvědčená skutečně vhodná klasika jsou nevýrazné barvy, řekněme bílá, černá, šedá, hnědá, béžová a poté tmavé, či naopak velmi slabé odstíny vesměs všech barev.

Dalším problémem by se někdy mohla stát sukně. Kde se není příliš o čem bavit, jen bych vás ráda varovala před sukněmi džínovými, které se na skutečně slavností akce opravdu nehodí a druhou věcí je délka. Asi deset centimetrů nad kolena je ta snesitelná hranice, výše už by to mohlo polemizovat s vulgárností. Tomu věnujte trochu pozornosti.

Obrovské ANO patří silonkám a přednost čistě z estetických důvodů bych ve většině případů dala přednost průhledným a každopádně nelesklým. Černé se dají užít u tmavého modelu, kde rozhodně není problém.

Ke každému společenského outfitu by měla patřit nějaká kabelka, nejlépe velice malých rozměrů, či psaníčko. Kam uložíte nejdůležitější věci a netaháte se s obří taškou.

Líčení je další otázka. Jedná-li se o akci jakože spíše ve stylu večírku, pití, snad i taneční parket, dalo by se tolerovat výraznější líčení, jinak je naprostou samozřejmostí líčení decentní.  Tím je myšlenou – žádné zelené, modré, fialové stíny v obrovské míře.

Myslím, že teď již můžete vyrazit…

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda