Pánské kabáty na podzim

31.08.16 - autor: Míša S.

Ženám se líbí elegantní muži se smyslem pro styl, kteří vědí, jak vypadat dobře. A pokud přesně mezi takové nepatříte, můžete to alespoň zamaskovat dobře vybraným svrškem s elegantním mimikry. Něco takového vám mohou nabídnout slušivé pánské kabáty, které si lze pořídit v mnoha různých střizích, barvách a provedeních, než ale začnete panikařit, dočtěte tento článek do konce. Pánské kabáty jsou typickým znakem vyrovnaného, elegantního muže, který ví, co chce a ví, jak vypadat jako z reklamy na mužskou kolínskou.

Vybrat pánský kabát není nic složitého, stačí se totiž držet pouze několika základních pravidel a zanedlouho vám doma bude viset perfektně padnoucí mužský kabát, který je dobrou volbou svršku během podzimu, zimy i jara. Nosit ho můžete téměř pro každou příležitost, protože se svou elegancí vám udělá službu na svatbách, pohřbech a společenských akcích, díky jeho pohodlnosti ho ale nebudete muset odložit ani během všedního dne.

kabat-pansky2

Pár rad, jak vybírat kabát

Aby univerzálnost použití kabátu byla naplněna, je zapotřebí vybírat neutrální barvy, které se budou hodit pro každou příležitost. To znamená, že prim bude hrát černá, v závěsu za ní bude šedá, tmavě modrá a světle hnědá. Střih a tvar si vybírejte podle toho, co vám se líbí a co vaší postavě sedne, přičemž je zde jednoduché pravidlo – čím menší jste, tím kratší kabát vám bude sedět a naopak. U kabátu jsou důležitým prvkem také vysoké límce, které vám mohou posloužit během deště.

Některé pánské kabáty mají dokonce jako základní výbavu i kapuci, v nejlepším případě odepínatelnou. Zajímavým prvkem pánských kabátů jsou i řady knoflíků, které mohou být v jednom šiku nebo ve dvou řadách, samozřejmě se dívejte i na tvar knoflíků, který může v některých případech vypadat nevhodně. Pokud jste zvyklí na hodně kapes, zkontrolujte si, že vámi vybraný kabát jich má ten správný počet.

Další informace, například o historii kabátu, můžete najít na wikipedii.

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda