LEGÍNY NA PODZIM – využijte obrovského výběru!

02.09.10 - autor: Veronika Grossová

obr 43 - leginy 2
Myslím, že legíny se do popředí české módy dostaly již tak před třemi, čtyřmi roky. Tehdy byly zajímavou novinkou a ani dnes neztratily svůj půvab, natož praktičnost využití!

Když se k nám vrátily z 80. let, hodně z nás( včetně mě) mělo k těmto přilnavým věcičkám jakýsi odpor. Důvodů je jistě spousta, ale postupem času, i české slečny a ženy tento módní hit oslovil a nyní potkáváme na ulici hodně modelů, které jsou jedinečné právě díky legínám.

Existují legíny tříčtvrteční. Ty se však hodí spíše na letní období nebo na cvičení do tělocvičny. Na podzim samozřejmě volíme ty dlouhé, které jsou naštěstí v různých provedení k dostání téměř v každém obchodě s módou.

PRO KOHO JSOU LEGÍNY VHODNÉ??

Pro všechny! Nebojte se jich ani pokud nemáte přímo modelkovské nohy! Naopak- tenčí vrstva nohy zbytečně nerozšiřuje. A jejich hlavní výhoda je ta, že si je nemusíte dopínat, nikde vás netlačí a prostě skvěle padnou!

K ČEMU SE DAJÍ LEGÍNY NOSIT??

Nejvíc žensky působí s delším vrškem. Pokud nemáte podzimní šaty s dlouhým rukávem nebo dlouhé triko,můžete si přes legíny pořídit například dlouhou vestu, nebo pletený „přehoz“, který vás navíc i zahřeje. Pro většinu z nás je prostě příjemnější mít zakryté zadní partie.

Pro odvážné je samozřejmě možné nosit legíny i s krátkým vrškem, takovým, který běžně volíme ke kalhotům.

Dalším typem jsou legíny, přes které můžete nosit sukně nebo šortky a tříčtvrteční kalhoty. Této varianty využijte ještě k donošení letních kraťásků a minisukní, než se doopravdy ochladí!f682957fa07d2d889bc0a86d740d7d1c--mmf150x150

JAKÉ LEGÍNY JSOU PRÁVĚ V MÓDĚ??

To záleží opravdu jen na vás! V době, kdy je móda tolik kontroverzní si můžete dovolit úplně všechno( ovšem v rámci vkusu). Začněte s jednobarevnými, černé se hodí vždy, využijete je i do společnosti.

Pokud chcete něco, co se bude nosit tento podzim, zvolte přírodní barvy– hnědou,béžovou,krémovou a šedou nebo pastelové barvy-růžovou, světle tyrkysovou.Pro ty z vás, které jsou již více smělé a mají s čím kombinovat budou ideální volbou legíny se vzory,tentokrát volte místo zvířecích spíše květinové či více expresivní. Ty pak doladíte jen o jednobarevný vršek, sladěné boty a dokonalý model je vytvořen!

Lesklé, barevné, obyčejné, zebrované nebo s nápisy. Záleží na tom,čím je doplníte. Kromě kozaček( do kterých se mimochodem skvěle zastrkují) se k nim hodí kotníčkové, uzavřené boty na podpatku i bez něj. Pokud chcete vyvořit spíše sportovnější outfit, ani teniskama si rozhodně neuškodíte.

© 2009-2020 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda