Co se děje ve světě módy??

05.09.10 - autor: Veronika Grossová

mbStarost o módu je jedním ze základních rysů západní společnosti. Je součástí nás všech, je živobytím pro lidi na celém světě a je na ní založeno obrovské průmyslové odvětví. Není tedy divu, že se každou chvíli něco zajímavého děje a tak vám přináším reportáž o tom, co se právě odehrává v kruzích této společnosti:)!

PRAGUE FASHION WEEK

Po dlouhé době i k nám konečně dorazila tato velká módní přehlídka, probíhající  tento víkend na 80 m dlouhém molu v ulici Pařížské, přímo v centru historického jádra Prahy. Je to jedinečný nápad, jak na denním světle a v otevřeném prostoru, kam se vejde daleko větší počet diváků, než do malých atelierních přehlídek, předvést českým ženám a mužům to nejlepší z české módy. Samostatnou sekci tam mají i mladí, začínající návrháři. Z Prague fashion week již teď existuje mnoho rozsáhlých reportáží i s fotogalerií, pokud jste tedy nestihli tuto velkolepou módní přehlídku navštívit, můžete si prohlédnout fotografie v některé z nich a posoudit, nakolik vás česká, nová móda oslovuje.

Prague fashion week čerpá svou inspiraci z již zaběhlých akcí podobného typu v jiných, světových metropolí. Ten nejbližší a nejspíš nejočekávanější v New York City započne již 9. září a potrvá až do 16.  Na NEW YORK FASHION WEEK se představí např. Vera Wang, Tommy Hilfiger nebo Dona Karan New York.

MLADÉ NÁVRHÁŘKY MICHALA BĚTÍKOVÁ A ANNA MAREŠKOVÁ

Tyto dvě studentky Vysoké školy uměleckoprůmyslové vyhrály minulý týden ocenění Top Styl Designer, které jim bylo uděleno porotou na brněnském veletrhu Styl a Kabo. Tento víkend jsou na programu právě Prague Fashion Week , kde předvádějí svou kolekci s názvem Obsession.  Podle těchto dvou mladých návrhářek je kolekce inspirována posedlostí ženskými tvary a sexualitou. Snaží se naleznout harmonii elegance a vulgarity. Dobrou zprávou je, že do konce října by chtěly společně rozjet vlastní módní značku Obsession, která se bude zaobírat především šitím módních kousků na zakázku a to hlavně pro plnoštíhlé ženy, které jsou těmto studentkám inspirací a výzvou.obsese

LOUIS VUITTON A BONO VOX( FRONTMAN KAPELY U2)

Veleslavná značka LV zahájila svůj nový projekt, ve kterém figurují právě Bono a jeho partnerka Ali Hewsonová. Celá kolekce, která se objeví v buticích již tento podzim bude inspirována africkými savanami, kde se samozřejmě také fotily všechny modely. Na této módní kampani je zajímavé nejen to, že slavný pár si některé doplňky navrhuje sám, ale i  její charitativní účel. Výtěžek z prodeje i honorář Bona a Ali bude využit na program Techno-serve, který zajišťuje dobré pracovní podmínky pro africké pěstitele bavlny. Spolupráce značky Louis Vuitton se zpěvákem irské kapely U2 tímto chce ukázat, že luxusní značky se stále snaží podporovat etické podnikání a ekologické organizace v rozvojových zemí.images

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda