BRÝLE RAY-BAN…dívejte se na svět očima stylu!

05.06.14 - autor: Veronika Grossová

Když americká firma Bausch&Lomb začala v USA vyrábět brýle pro piloty, rozhodně netušila, jak dlouho se budou brýle Ray-Ban ještě vyrábět a kolik příznivců si po celém světe najdou. Značka vznikla roku 1937, ale proslavila se až o něco později, především díky hollywoodským režisérům, kteří nosili Ray-Banky spíše jako ležérní doplněk.

Dnes vlastní značku italská společnost Luxottica, která pokračuje ve výrobě slunečních i optických brýlí. Italští designéři navrhují jedny brýle za druhými, ale stále jim nechávají jejich klasický styl a částečně i tvar!

V dnešní době si můžete vybrat z velkého množství klasických i moderních. Některé mají nožičky plastové a jiné zase kovové. Samozřejmostí jsou i široké obroučky, ačkoliv ty původní byly spíše kovové a úzké. Značka Ray-Ban dnes už také vyrábí více sportovní brýle, které mají užší tvar a lépe sedí na obličeji.

Optické i sluneční brýle jsou roztříděné do různých kategorií, které vám pomohou vybrat si ty správné. Kromě stylu Families,  si můžete vybírat z kolekce Active lifestyle, Fast and Furious, Tech a Craft.

A jak zjistíte jestli tahle klasika sedí právě vám?? S tím už si společnost Ray-Ban také poradila! Na jejich oficiálních webových stránkách www.ray-ban.com naleznete pod složkou Virtual Mirror program, který vám po jeho stahnutí, pomocí web kamery, umožní  nastavit si různé druhy brýlí přímo na váš obličej, snímaný kamerou. Takže pokud ještě váháte, díky tomuto programu si můžete v pohodlí domova vybrat vyhovující model!

Další milou novinkou je limitovaná edice Wayfarer Ultra, která uvádí na trh reprodukci modelu z roku 1952-právě ten model, který jako jeden z prvních nosili američtí herci a režiséři. Kromě speciálně „vytechnizovaných“ sklíček se však liší od svého původce ještě něčím.

Okraje nožiček a obrouček jsou ozdobeny osmnácti karátovým, bílým zlatem, do kterého je vraženo speciální sériové číslo. Pokud tedy chcete opravdu vyniknout, pořiďte si jeden kus z této limitované edice!

Dobrou zprávou je, že už i v Čechách najdete docela dobrou nabídku brýlí této značky. Pokud si ale chcete opravdu vybrat ty vaše a za lepší ceny, je asi výhodnější, pořídit si je v zahraničí.

Mně osobně bohužel brýle značky Ray-Ban nesedí na obličeji a tak zatím žádné nemám, rozhodně je ale doporučuji všem, komu padnou, neb je to neobyčejný doplněk:)!!

© 2009-2020 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda