Pomůžu vám s výběrem zimních bot:)

11.12.13 - autor: Míša S.

Podzim se na nás vykašlal, protože takový marast, jaký máme teď za oknem, rozhodně není podzimní počasí. Mráz, sníh nebo bláto a déšť – kdo si do tohoto „krásného“ výčtu má vybírat boty? Mno bohužel my. Já vám s výběrem dnes pomůžu – dám vám pár tipů na pěkné kousky, které vás nezruinují a zároveň budou vypadat skvěle. A to i v zimních měsících.

1

Můj dnešní výběr je ze slovenského e-shopu Kvalitnetopanky.sk, který se specializuje na obuv – přesně takové obchody mám ráda. Nemají tam vše jako v supermarketu, ale nabízejí úzce specializované zboží, kterému rozumí a umí poradit například s výběrem či údržou.

Botky (po slovensku topánky) jsem vybírala především do venkovního marastu – měly by něco vydržet a pěkně zahřát. Prvním mým tipem jsou pěkné čižmy neboli kozačky.

Miluju podpatky, ale na zimu vám je zrovna nedoporučuju – pokud tedy nemáte perfektní balanc a nevadí vám se klouzat na náledí ve vysokých kozačkách s podpatkem…

Mým tipem jsou tedy kožené černé kozačky značky Jumex (model 2DDF). Vysoké botky v army stylu nesednou možná každé, ale sama bych se za ně nestyděla. Masivní podrážka s pořádným vzorkem zajistí, že se ani jednou nezklouznete. Vnitřní zateplená vložka vás zase ochrání před nepřízní počasí. Co si více přát než pěkné a teplé čižmy na zimu?

2

Druhým a taky posledním tipem na zimní botky, budou klasické sněhule. Nejspíše si říkáte, že na takových botkách se moc nového nevymyslí, že? Opak je pravdou. Našla jsem pěkné zimní topánky, se kterými můžete projít i menší hromádku sněhu.

Jsou v dostání buď v černé, nebo šedivé verzi a obě jsou pěkně zateplené díky vnitřnímu kožíšku. Botky jako takové jsou kombinací nepropustné tkaniny a pořádné gumové podrážky, která vás nenechá na holičkách.

Snad vám mé dva dnešní tipy ulehčily výběr botek, které zachrání vaše nožky i během náročných zimních měsíců:)

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda