Výlet do divočiny – outdoorové vybavení

23.05.12 - autor: Míša S.

Za chvíli tu máme léto a to kromě grilování a šplouchání ve vodě znamená výlety a kempování. A na takové aktivity se moc nehodí městské (či módní) oblečení. Ač nerada to přiznám, tak outdoorové oblečení má své opodstatnění – právě na takovýchto akcích. Ale prosím nenoste ho i ve městě. V 30 stupňovém horku projdu městem ve flip-flopech a lehkém topu a potkám lidí v trekové obuvy a dlouhých šusťákách – nechte si je pěkně do divočiny.

Letos máme o prázdninách v plánu vyrazit na čundr – přibližně na týden. Jede nás sice pár, ale i tak nám nevychází počet ve stanech, takže jsme museli dokupovat. Všechno potřebné jsme nakoupili na e-shopu AFFEKT.CZ – děkuji za jejich vstřícnost a pomoc při výběru vhodných stanů a spacáků.

Stany

Dali jsme přednost středním turistickým stanům, protože pro naše potřeby byly ideální. Plus máme v plánu vzít jedno teepee, ale v podstatě jen jako recesi – podle jeho váhy se asi solidně pronese a budeme na něj nadávat.

Zpět ale k moderním stanům. Vybrali jsme si 2 stran Hannah Streem 3. Každý pro 3 osoby – vnitřní rozměr je 185 x 220 cm – takže jsme se ve třech ani moc netulili. Nedá se ale říct, že by to byl královský prostor. Prostě místo na přespání (pro outdoor ideální)– jeho voděodolnost snad nebudeme muset zkoušet – bouřky já nerada.

stan-hannah-streem-3-26311-0

Spacáky

Stejně jako nám chyběly stany, tak nám chyběly i potřebné spacáky. Nechtěli jsme „trhat“ partu, takže jsme si vybrali zase výrobek značky Hannah – Hiker X3. 5 spacích pytlů z dutého vlákna s teplotním rozsahem: komfort +15 až +6, extrém +2 až -14. Snad se nedostaneme na ten extrém. Překvapivě karimatek jsme měli dost, takže ty jsme přikupovat nemuseli.

2

Turistické baťohy

Poslední na objednávkovém listu na Affekt.cz skončily turistické baťohy. Tedy konkrétně jen 2. Pro mě a pro kamarádku – na předchozích túrách jsme chyběly, takže i potřebné vybavení. Tentokrát jsme partu „trhli“. V košíku skončily 2 střední turistické baťohy Trimm Raptor II 45.

3

Jak dopadne naše 7denní túra? Nebojte, dám vědět:)

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda