Nezapomeňte si do školy pořídit vše potřebné

24.08.10 - autor: Míša S.

Prázdniny nám za chvíli končí, takže na přípravu na nový školní rok nám zbývá jen pár dní. Jenže kde teď sehnat kvalitní školní potřeby, když supermarkety jsou vyprodané a dennodenně na ně „útočí“ další budoucí školáci, kteří si chtějí pár dní před začátkem školy doplnit své pomůcky? Měla bych pro vás jeden tip. Tím bude nakoupit školní potřeby a případně i kvalitní školní aktovku na internetu.

Problémem současnosti je kvalita. Na trhu je velké množství produktů, které svojí kvalitou nejsou vhodné pro každodenní nošení. A právě školní aktovky jsou užívané při školním roku den co den. Rozhodně při výběru baťohu (na internetu) dejte přednost značkovým výrobkům, které jsou sice ověnčené nemalými cenami, ale zato kvalitní provedení bude jistotou.

Důležité je, abyste dávali pozor na ergonomické vypolstrování zad batohu. Tašky do školy jsou často přetěžovány těžkými učebnicemi a dalšími pomůckami. Celková váha „učení“ na jeden den může přesáhnout i deset kilo. Což rozhodně není málo, když vezmeme v potaz, že tuto váhu musí dítě nosit do školy každý den.

A toto všechno musí na zádech unést vaše malá ratolest. Takže na perfektní vypolstrování zad si dávejte pozor. Nechcete přeci svému dítku působit zbytečné zdravotní problémy, které by jistě vznikly, kdyby jeho záda nebyla chráněna před ostrými hranami knížek. Ergonomie tedy především. Raději investovat do dražší aktovky do školy, než abyste na svém potomstvu šetřili a pak toho hořce litovali.

Při nákupu školního batohu nezapomeňte, že ušetříte peníze za poštovné, když společně s aktovkou nakoupíte i například penál na školní potřeby apod. Nezapomeňte při výběru baťohu i na tyto drobnosti. Mám pro vás malý tip na konec. Při výběru batohu pro školáka i penálu, ať vám vypomůže vaše dítě. Předejdete tak hysterickým scénám typu „já ten baťoh nebudu nosit, já chtěl žluto-černej se spidermanem“. Každopádně nerozhodujte bez vašeho dítěte, protože by vás to mohlo stát několik ožehavých situací.

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda