Nejoblíbenější hračky pro děti do 1 roku

05.12.14 - autor: Míša S.

Hračky u dětí hrají velmi důležitou roli. Vždyť první hračku dostanou již v porodnici! A i když si s ní ještě moc nevyhrají, další a další hračky je provází celým jejich životem. A to by jste se divili, kolik hraček se v dětském pokojíčku nastřádá během jednoho roku!

Když se narodí miminko, je celý svět vzhůru nohama! Maminky pak nevědí, zda je ráno nebo večer a tatínkové nejsou o moc chytřejší. Celý svět se najednou točí kolem malého miminka. A jelikož chtějí rodiče svému dítěti dopřát to nejlepší, zahrnují jej nejrůznějšími hračkami. Ovšem jaké jsou ty nejoblíbenější hračky pro děti do 1 roku?

Výběr hraček pro nejmenší děti je čistě v kompetenci rodičů

bobbie-zviratkoJelikož děti do jednoho roku ještě neumějí mluvit, je výběr hraček pro ně čistě v kompetenci rodičů. Ti se pak dívají nejen na celkový vzhled a užitek hračky, ale i na materiál a její původ. Neboť obzvláště děti do 1 roku věku mají tendenci hračky různě „ochutnávat“. Proto je materiál, z kterého byly hračky vyrobeny nanejvýš důležitý.

Vkládačka – jednoduchá, zároveň však plně funkční hračka pro děti!

Malé děti do jednoho roku věku si vyhrají především s nejrůznějšími vkládačkami. Na první pohled jednoduchá hračka, ve skutečnosti však edukativní prvek, který značně přispívá k rozvoji dětských smyslů. Rozvoj jemné motoriky je u malých dětí nanejvýš důležitý. S vkládačkou se děti nejenže učí uchopovat různě tvarované předměty, ale také se pak snaží ony předměty prostrčit otvory ve vkládačce! Na první pohled jednoduchá hračka tak dětem přináší zábavu na dlouhé, dlouhé hodiny.

Dětské pyramidy a navlékací kroužky jsou výbornou hračkou pro malé děti

Jsou barevné, obsahují více dílků a děti je milují! Co to je? Přece navlékací kroužky a dětské pyramidy! Ty milují zejména děti do jednoho roku. Je zajímavé, že tak jednoduchá hračka přináší dětem tolik zábavy! Dětskou pyramidu lze skládat stále dokola a nikdy se neomrzí. Postaví ji děti do její plné výšky nebo jim před dokončením spadne?

Zvukové hračky nabízejí dětem zpětnou vazbu

K nejoblíbenějším hračkám pro děti jistě patří i zvukové hračky. Děti je milují už proto, že jim nabízí důležitou zpětnou vazbu. Ke zvukovým hračkám patří nejrůznější hrající podložky, dětské kolotoče nad postýlku, mluvící hračky i uspávací medvídci. Zvukové hračky nesou velký podíl na rozvoji dětských sluchových smyslů. Dítě tak vnímá nové, pro něj zatím neznámé zvuky a učí se tak reagovat na podněty, kterých je ve světě plno!

Ať už jsou to kostičky, vkládačky, zatloukačky, zvukové či jiné hračky pro děti, nejoblíbenější budou ty, které jim s láskou věnují rodiče!

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda