Miluji nakupování – jsem shopaholik

15.03.11 - autor: Míša S.

1008871_girl_with_headphonesPokud jako jedinou věc na světě milujete nakupování, tak jste nejspíše shopaholik. Je tak označován člověk, který má až patologickou závislost na nakupování a na prožitcích, které při něm vznikají. Takže teď jsem se vám hezky představila – jsem shopaholik.

Miluji nakupování oblečení, šminek, doplňků – prostě všeho. Neumíte si představit ten slastný pocit z nově koupeného módního kousku. Bohužel ta příjemná chvíle nevydrží dlouho a já si musím zase něco nového koupit. A znovu. A znovu. A znovu!

Celkem strašidelné nemyslíte? Já taky, takže už se snažím hlídat, protože moje okolí si myslelo, že jsem na tom psychicky špatně. A taky že jsem byla, když jsem byla odtržená od mého milovaného nakupování. Jenže časem jsem se z toho dostala. A tak mi nakupování oblečení dělá jen obyčejnou radost, kterou znáte každá z vás.

Svoje potěšení z nakupování jsem ale přetransformovala do něčeho jiného. Něčeho užitečnějšího. Snažím se své rodině ušetřit co nejvíce peněz tím, že pravidelně procházím všemožné reklamní letáky z obchodních domů a supermarketů. A hledám tam slevy, které bychom mohli stihnout využít.

Takže když nám přijde do schránky Globus leták, tak rychle listuji, aby mi neutekla ani jedna sleva. Přeci jenom sortiment tam mají široký, takže tam nakupujeme častěji a výhodné slevy se nám hodí. Stejně tak postupuji, když se mi do rukou dostane leták s velkým červeným nápisem Dr Max. Lékárenské potřeby, či léky nenakupujeme tak často, ale i někdy malá sleva se hodí – pro babičku například.

Když předchozí dva reklamní tiskopisy zklamou, tak přichází na řadu těžký soupeř – Kaufland leták. Jeho nepřehledné kolonky a roztodivná písma bych nepřála ani svému úhlavnímu nepříteli. A to tam mám najít přeci slevy!

Před Vánoci mě však bohužel znovu chytá nákupní rapl a ze mě se stane téměř maniakální milovník nakupování. Naštěstí to umím dobře skrývat, takže časté návštěvy prodejen Okay, či Proton maskuji jako výlety určené pouze a pouze pro Ježíška.

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda