Jak předejít problémům ze sedavého zaměstnání

11.03.12 - autor: Michaela Beznosková

Máte sedavé zaměstnání a bojíte se, že dlouhé sezení bude mít negativní vliv na váš organismus? Bojíte se správně. Bylo vědeckým výzkumem prokázáno, že sedavé zaměstnání má velký vliv na naše zdraví. Kromě častého špatného držení těla (a následným skoliózám a bolestem zad) je zde i riziko špatné funkce lymfatického systému, který čistí krev a tím naše tělo zbavuje velkého množství látek.

Lymfatický systém

Lymfatický systém se nachází v 80% těsně pod kůží, takže je lehce dosažitelný pomocí jemných hmatů. Díky nim lze manuálně podpořit jeho funkci – odvádění škodlivých látek z krve – a to směrem od periferie (údů) k srdci.

Lymfatická masáž

Jemné pomocné hmaty napomáhající odvádět škodliviny se nazývají manuální lymfodrenáží. Některá studia nabízejí manuální lymfatickou masáž, kterou provádí masér, jiná relaxační centra mají k dispozici speciální masérské přístroje, které stejnou práci udělají jako masér. Lymfatická masáž má kromě kosmetických účinků i relaxační účinek.

Kam na masáž?

Tento typ masáží je nabízen v mnoha wellness centrech pro jeho výraznou účinnost. Každá z metod manuální či přístrojová) má své klady a zápory. Pro někoho bude rozhodující cena, pro někoho zase osobní přístup od skutečného masáže. Přístrojové lymfodrenáže a vacupress nabízí Lymfodrenáže Brno.

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda