Jak pečovat o své vlasy?

16.12.12 - autor: Míša S.

Důležitou součástí našeho těla jsou vlasy. Slouží k vyjádření společenské příslušnosti, životních názorů a neméně také k přitahování druhého pohlaví. Avšak abychom svými vlasy upoutaly pozornost, je nezbytné a velice důležité, abyste o ně správně pečovali. K tomu nám slouží například vlasová kosmetika a mnoho dalších přípravků určené k ošetření a péči o vlasy.

Vlasy jsou nejvýraznějším ochlupením celého těla a jsou tvořeny zrohovatělou bílkovinou zvanou keratin.  Je samozřejmé, že vlasy nerostou celý život. Podléhají různých cyklickým procesům, které se střídají. O charakteru našich vlasů rozhoduje především genetická vlastnost řízená hormony, které jsou spojeny s rasovými znaky (například vlas vlnitý rovný nebo kudrnatý) a dále jsou také spojeny s věkem. Dále také typ vlasu ovlivňuje způsob ošetření a produkce kožního tuku na pokožce hlavy. Rozlišujeme několik základních typů vlasů:

  • Mastné vlasy vypadají zplihle již několik hodin po umytí, což je způsobenou vysokou produkcí kožního mazu.
  • Normální vlasy jsou zdravé, lesklé a drží tvar účesu. Optimální obsah vlhkosti ve vlasech tvoří základ pro zdravé vlasy, udržuje tvarovatelnost, modelovatelnost a určuje celkovou pružnost vlasů.
  • Suché vlasy potřebují vydatnou péči, která zaručí optimální vlhkost obsaženou ve vlasech a dále je také chrání před vysoušením. Vlasy jsou bez lesku, křehké a velice snadno se lámají.

Každé vlasy potřebují jinou péči a především jiné kosmetické přípravky. Vlasová kosmetika je nedílnou součástí péče o zevnějšek. Velký výběr profesionálních výrobků naleznete v internetovém e-shopu www.puls.cz. Tento obchod se specializuje na prodej profesionálních kadeřnických výrobků, které jsou vyrobeny speciálně pro pravidelnou a účinnou péči o vlasy.

Všechny výrobky jsou velice přehledně členěny. Naleznete zde i barvy na vlasy a potřebné příslušenství, které během barvení využijete.

Kadeřníky a kadeřnice zajisté potěší sekce, která je zaměřena na kadeřnické pomůcky a kufříky. Proč si kupovat předražené výrobky v kadeřnictví, když zde je najdete také a daleko levněji?

© 2009-2020 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda