Bez žehličky nedám ani ránu!

28.10.12 - autor: Míša S.

Žehlička na vlasy se v dnešní době vyskytuje v domácnosti snad každé ženy. Jedná se o prostředek, který slouží k narovnání nebo zvlnění vlasů pomocí dvou protilehlých keramických destiček, které se nahřívají.

Dnešní žehličky na vlasy již obsahují malé digitální displeje, kde si samy můžeme regulovat teplotu, na kterou se žehlička po zapojení do zásuvky nahřeje. Nahřátí trvá zpravidla několik vteřin. Teplotu nahřátí volíme dle typu svých vlasu.

U jemných, sušších, barvených nebo melírovaných volíme nižší teploty; mezi 140 – 170 stupni. Ženy s hustými a pevnými vlasy si mohou dovolit teploty vyšší; mezi 180 až 230 stupni. Při nižších teplotách si husté vlasy udrží výsledný efekt velice krátkou dobu.

efere.

Žehlení vlasů se nedoporučuje provádět každý den, po delší době vlasy působí unaveně, vysušeně a konečky jsou roztřepené. Pokud však Vaše vlasy nedrží žádný tvar a dají se upravit jen žehlením, používejte kvalitní séra vyrobena speciálně pro žehlení vlasů, zábaly, masky a konečky si nechte pravidelně zastřihovat jednou za 3-4 týdny.

Ochranná séra pro žehlení vlasů obsahují velice často pšeničné proteiny a mají antistatický efekt (pomáhají proti rozlétanosti vlasů a proti tomu, aby se vlasy ,,elektrizovaly‘‘). Většinou mají podobu sprejů nebo tekutých emulzí. Používají se buď na vlhké vlasy ještě před tím, než se vlasy fénují nebo těsně před žehlením již do suchých vlasů. Sérum se nanáší na celou délku vlasů, nevmasírováváme jej příliš do pokožky vlasy a především dbáme na kvalitní nanešení do všech konečků vlasů.

Pokud se teprve chystáte začít se žehlením vlasů, začínejte od nižších teplot a při prvním žehlení si žehlení vyzkoušejte na zkušebním pramenu, nevybírejte však pramen z ofiny. Kdyby došlo k případnému spálení, vpředu by se spálené vlasy velice špatně zamaskovaly.

© 2009-2023 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda