Módní doplňky se Swarovski kameny

08.09.10 - autor: Míša S.

swarovski kamenyNa Podzima.cz se věnujeme hlavně podzimní a zimní módě. Ale co by to bylo za módu, bez trendy doplňků. Těmi myslím náušnice, náramky, prstýnky apod. Mám na mysli přímo šperky, které po vhodném výběru mohou být opravdu módním doplňkem. Že jsou všechny tyto šperky stejné a každý je nosí? Jenže ne každý, má originální šperk například se Swarovski kameny.

Již po mnoho let vévodí společnost Swarovski módnímu světu šperků. Jejich osobité zpracování a jednotlivé vždy ojedinělé skvosty se oku nikdy nemohou zprotivit. Avšak do jaké hloubky sahá samotná historie a kde je vůbec počátek této pozoruhodně úspěšné firmy? Vraťme se na samotný začátek, až ke kořenům.

Vše začalo v roce 1895, kdy se český vizionář Daniel Swarovski a vynálezce přestěhoval do vesnice jménem Wattens nacházející se v Rakousku, přesněji řečeno v Tyrolsku. Zde totiž našel optimální podmínky pro založení svojí dílny díky energii pocházející z alpské vody.

Swarovski Daniel se narodil roku 1862 v Jiřetíně pod Bukovkou, v roce 1892 vymyslel elektrický brusičský stroj. Daniel Swarovski vynalez stroj, kterým se daly brousit a následně také leštit křišťály. Jeho brusičská dílna a samotné sídlo firmy Swarovski má původ v Tyrolsku (společnost zde sídlí do dnes).

Přes více než 100 let je Swarovski značkou zastupující tu nejvyšší kvalitu a komfort a zároveň je smyslným symbolem technologií, poezie a bezmála také ojedinělou vynalézavostí. Za jejich oblíbeností a vysokou kvalitou stojí jistě také mistrovská přesnost v samotném broušení křišťálu. Společnost Swarovski zůstala po celou dobu již od svého zniku nezávislá, v současné době zaměstnává okolo 25 000 lidí a její pobočky můžeme naleznout ve více než 120 zemích po celém světě.

Šperky Swarovski prostě dobyly úplně celý svět a pyšní se jimi nejen Hollywodské celebrity, ale každý člověk, který má smysl pro dokonalost a vysokou kvalitu, ale také má cit pro krásné šperky či neméně okouzlující bižuterii.

© 2009-2020 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda