Funkční ponožky a jejich kouzlo

02.03.12 - autor: Míša S.

Dnes vám představím jeden zajímavý produkt, který jsem ocenila především při chladnějších dnech či výletech na hory. Funkční prádlo jistě všichni znáte. Snad všichni nadšenci do outdoorových sportů znají výrobky firmy Moira – jejich prádlo zahřeje, dobře saje pot a je pohodlné – co více si přát při sportu?

Na podobném principu fungují i funkční ponožky – také jsou pohodlné, podle potřeby (třeba v zimě) zahřejí a už se nemusíte bát propocených nohou – skvěle sají.

Funkční ponožky (stejně jako pneumatiky) se dělí na letní, zimní a celoroční. Použití letních je snad jasné. Většinou mají kotníčkový střih a slabší materiál, který vás nezahřeje, ale skvěle odvádí pot. Mají pohodlný tvar a množství zesílených prvků.

Zimní ponožky jsou vyrobené ze silnějších materiálů, které zahřejí a zajistí tak perfektní termoizolační vlastnosti ponožek. Mnohdy je použitá velmi kvalitní merino vlna či určité typy polyamidů. Zimní ponožky jsou vysoké, takže zahřejí nejenom plosku nohy, ale i lýtko.

S výškou ponožek samozřejmě souvisí i jejich použití. V zimě často nosíme vyšší boty (kozačky), či na horách lyžáky či boty na snowboard. Právě pro toto použití jsou horních částí ponožek jemné lemy, které zamezují zbytečným otlačeninám.

Pokud vám nestačí klasické vysoké ponožky, tak se podívejte po podkolenkách. Už podle názvu je jasné, že délkou je nikdo neporazí. Svou službu udělají stejně jako teplé termoponožky do zimy, takže je oceníte především při zimních radovánkách na horách s přáteli.

Celoroční funčkní ponožky si berou to nejlepší z letních a zimních modelů. Dobře sají pot, zahřejí v případě potřeby a jsou pohodlné. Svojí tloušťkou jsou mezi letními a zimními ponožkami a nabízejí tak univerzální upotřebení.

© 2009-2020 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda